Založ si blog

Vážení občania, posielam vám zálohovú faktúru na 20 miliónov eur

Nemôžem si pomôcť, ale opäť som sa nahneval.

Bol som na Richarda Sulíka vnútorne hrdý, že siahol na nedotknuteľné – znížil platy poslancov.

Keby som ja somár vtedy vedel, ako si z nás vystrelil a nasadil nám somársku hlavu, tak sa radšej prefackám.

Ako som si mohol myslieť, že to myslel úprimne?

Vtedy dávam médiám 3x denne interview, ako idú rúcať staré skostnatelé princípy a že treba začať sporiť od seba. Nezbavím sa pocitu, že sa pritom chechtali, lebo vedeli, že nakoniec si mešec dukátov i tak doplnia.

 

Oni si ten zákon, zvyšujúci mzdy ešte aj sami navrhli. No obrovská drzosť, ktorá dúfam, že neostane nepovšimnutá. Víno piť a vodu kázať? A to mám teraz akože brať ten boj s korupciou vážne, alebo len ako predvolebný slogan?

 

Vedeli to i pri referende. Vedeli, že bude jalové, napriek tomu do toho išli. Vtedy otvorene vyhlasovali, že je to celom príjemné, spájať to s volebnou kampaňou. Mali to grátis, platili sme to my, občania.

Vtedy tiež neúspech hádzali na niekoho iného. Na prezidenta.

Kampaň stála na hesle „lebo Fico“.

 

Teraz tiež vedeli, že ich povalenie vlády bude jalové. Zatiaľ sa k tomu verejne nepriznávajú, ale tiež to berú ako celkom lacnú volebnú kampaň za peniaze občanov, pretože voľby nebudú zadarmo. A opäť sa vyhovárajú na niekoho iného. Tentokrát sa vyhovárajú na všetko, čo sa pohne. Kampaň sa nesie v znamení „lebo Dzurinda“.

 

Strana trhne za 4 mesiace do volieb ešte pekných pár sto tisíc eur. A koľkože to bolo rečí o úsporách a nevyciciavaní štátneho rozpočtu.

K tomu prirátajme odstupné poslancov. Ne neber to! Čo tam po falošnej solidarite. Veď sme slobodní!

 

Hrubá sumarizácia:

Ak som správne pochopil, mesačne si má poslanec prilepšiť až 650 eur, čo je ročne cca 1 200 000 eur.

Ministri si majú polepšiť o 820 eur, čo je ročne 128 000 eur.

Referendum nás stálo 7 224 000 a voľby nás budú stáť 10 146 831.

Príspevok strane za 4 mesiace ničnerobenia cca 350 000 a odstupné poslancom spolu cca 86 000.

 

SaS nám vystavila doposiaľ zálohovú faktúru vo výške cca 19 130 000.

A to zahŕňam len známu časť. Tá neznáma bude dofaktúrovaná neskôr a zúčtovaná v záverečnej faktúre-zúčtovacej. Už sa teším na jej výšku.

Mohli sme mať plne vybavenú nemocnicu, alebo solídne podporený transplantačný, diagnostický či liečebný program, aby naši občania nezomierali na choroby, ktoré sa dnes nežne liečia.

PS: Možno tento príspevok neskôr doplním na podnet niektorého z prispievateľov, ak som sa zmýlil v číslach a zodpovednosti, pretože uznávam, tento príspevok je viac z hnevu, ako z rácia.

 

 

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Hmotná zodpovednosť úradníkov?

03.01.2017

Ako by ste prijali hmotnú, resp. i trestno-právnu zodpovednosť úradníkov? Nejde ani tak o pochybenia, ale o nečinnosť. Mýliť sa je ľudské. Ale nekonať je nezodpovedné. Uvediem príklad zo viac »

Ľuboš Bartečko, Jozef Švagerko, Arne Kroták

Primátor Švagerko, ktorý šoféroval opitý, vystúpil z KDH

25.09.2017 11:38

Ako uviedol, nechce priťažovať strane pred nadchádzajúcimi voľbami do vyšších územných celkov, osobitne levočskému primátorovi Milanovi Majerskému.

Kushner

Trumpov poradca Kushner používal vo funkcii súkromný poštový účet

25.09.2017 11:25

Počas kampane Trump často napádal Hillary Clintonovú pre používanie súkromného poštového účtu vo funkcii ministerky zahraničných vecí.

policia, odchodo do madarska,

Policajti testujú unikátnu metódu porovnávania pachových stôp

25.09.2017 11:23

Polícia testuje novú metódu porovnávania pachových stôp, ktorá môže pomôcť pri usvedčení páchateľov trestných činov.

Summit G8

Japonský premiér rozpustí parlament, chce predčasné voľby

25.09.2017 10:38

Japonský premiér Shinzo Abe plánuje vo štvrtok rozpustiť parlament. Chce tak otvoriť cestu k predčasným voľbám, v ktorých si mieni potvrdiť svoj mandát.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 163800x
Priemerná čítanosť článkov: 2824x

Autor blogu

Kategórie