Založ si blog

Miliardy tečú na ministerstve potokom. Nejaký ten milión si nikto nevšimne.

Už ma to začína hnevať. Rezort práce je ten najbolestivejší rezort. Tečú cez neho miliardy našich starých dobrých koruniek a nikto nevie, kde sa strácajú.

Otvorím noviny a čítam, ako Mihál navrhuje nejakému šéfovi Sociálnej poisťovne odmenu 12 ročných platov, t.z. 55.000 EUR!

To znamená, že riaditeľ má plat vyše 4500 eur bez odmien, čo je teda dostatočný plat na to, aby dostával všimné ešte nejaké odmeny. Možno si povieme, že čo je to dnes 4500 eur. Možno pre Mihála nič, keďže by mu to vystačilo sotva na 10 dní. Ale pre väčšinu z nás je suma okolo 140 000 mesačne za to, že prácu za neho robia jeho podriadení, trochu silná káva. A teraz mu solidárny minister Mihál navrhuje odmenu vyše 1 600 000 starých korún slovenských. On mu v podstate z našich peňazí, z peňazí, vďaka ktorým sa systém plní a o ktorých ani nezakopne, chce darovať napr. Mercedes E v slušnej výbave!

No, páni podnikatelia v politike to majú pekne zrátané a vedia, prečo do nej išli.

Drzosť, s akou pred verejnosť predstupuje tento minister je zarážajúca už aj preto, lebo by sa mal krčiť kdesi v kúte pred kauzou Gorila. Bol totiž jeden zo zakladateľov „penťáckej“ strany Nádej. Bohatí v Pente si zmysleli, že vyrobia politikov a rozhodli sa postaviť na nohy projekt politickej strany, o ktorej sa pise v kauze Gorila. Nebol úspešní. Vtedy nie. A čo ak rozbehli pre voľby v roku 2010 nový projekt, kde už úspešní boli? ……

Na rezort práce som obzvlášť citlivý, pretože tento rezort by mal byť studňou transparentnosti, čestnosti, úcty. Nie je.

Tečú ním miliardy na rôzne vymyslené či skôr premenované projekty a stratégie, kade tečú miliardy starých korún. Či už sú to zdiskreditované rómske e-pay karty (no kde sa peniaze stratia najľahšie, ak nie v rómksych projektoch?), alebo miliarda inestovaná do rozporuplných protipovodňových opatrení, z ktorej iba štvrtina išla na mzdy. Zvláštna je aj akási privatizácia starých ľudí. Vymýšľajú sa zase nejaké karty, pri výrobe ktorých zase niekto zarobí milióny.

Žlč asi každému vzkypí pri vyhláseniach ministra Mihála či jeho hovorkyne, že starí ľudia majú dosť na to, aby si priplatili, resp. zaplatili domov dôchodcov aj sami…. A pritom si ministerstvo objedná od nekvalifikovanej organizácie pár stranovú štúdiu za vyše 22 000 eur. Áno, teste pred voľbami treba minúť peniaze a rozdať známym. Takto si rezort predstavuje boj s korupciou?

Ľudia si robia srandu z názvu politickej strany Sloboda a Solidarita. Svojim a Sebe. Prečo asi?

Zdá sa, že rezort práce je celkom slušná zlatá baňa. Škoda len, že ľuďom sa neustále vysvetľuje, že peniaze nie sú a na nič nárok nemajú.

Veď čo, liberáli zrejme budú mať pravdu. Starí a deti sú konzumnej spoločnosti a podnikateľom na príťaž. Asi by sme sa ich teda mali zbaviť, ale to asi múdre nebude, pretože ako sa zdá, sú tiež dobrým zdrojom „príjmu“…

Ľudia akosi často zabúdajú, že boli deťmi a budú starcami. Žiaľ taký, čo na to nezabúda, sa v ministerstkej stoličke zrejme nikdy neocitne a taký, ktorý sa v nej ocitol, je za vodou. A ako sa hovorí, sýty hladnému neverí.

PS: Mihál urobil presne to, za čo kritizovala SaS Grékov! Riaditeľ dostal odmenu za to, že chodil do práce…. Alebo nebolo povinnosťou Sociálnej poisťovne zabezpečovať výber poistného?….Dúfam, že už ŽIADNY subjekt ku dnešnému dňu Sociálnej poisťovni nedlhuje. Pretože ak áno, mal mu mzdu strhnúť a nie pridať.

 

Pripájam vyjadrenie jedného diskutéra, ktoré ma zaujalo a ktoré bolo zdrojom môjho hnevu:

 

Zaujímavé súvislosti – Gorila – Penta – SaS – Matovič

V spise Gorila sa spomína Jozef Špirka ako človek, čo má v Pente na starosti politické veci. Hovorí sa tam, že Penta má záujem založiť novú stranu a spomínajú okrem iných mená– D.Krajcer, Malchárek, Tóth. Tóth a Malchárek majú byť členmi užšieho vedenia. V Gorile sa tiež hovorí o záujme Penty podnikať v zdravotníctve.

Tóth a Malchárek sú členmi prípravného výboru novej strany NÁDEJ. 11.3.2006 sa koná ustanovujúci snem. Do volieb 2006 ide strana NÁDEJ s 31 kandidátmi (z toho skoro polovicu tvoria lekári a zdravotnícky pracovníci) Tóth a Malchárek kandidujú na posledných miestach

Volebný úspech penťáckej strany NÁDEJ – 0,63 %

Vzdá sa Penta zámeru mať vlastnú politickú stranu po prvom neúspešnom pokuse? Len málo pravdepodobné.

Druhý pokus?!

27.2.2009 vzniká strana Sas – – prieniky strany SaS a neúspešnej penťáckej strany NÁDEJ:
Jozef Mihál (kandidát strany NÁDEJ – 4.miesto, neskôr člen prípravného výboru strany SaS á kandidát v r. 2010, dnes minister sociál.vec… za SaS
Daniel Krajcer (ďalší z penťáckych koňov spomínaných v Gorile, kandidát SaS v r.2010)
Peter Jesenský (kandidát strany NÁDEJ – 3.miesto, neskôr vedúci služobného úradu
MH SR ministra Miškova za SaSNa posledných miestach kandidátky SaS kandiduje I.Matovič so svojimi „obyčajnými ľuďmi“

Voľby 2012

Potom, ako Matovič opustí SaS, pripravuje si svoju vlastnú kandidatúru, pričom spolupracuje so Špirkom, s tým istým Špirkom, ktorý, ako sa už skôr spomína, mal úlohu založiť pre Pentu politickú stranu. Oblasť spolupráce -príprava programu, návrh kandidátov . Matovič to poprieť nemôže, keďže po internete už koluje video zo stretnutia. Matovič tvrdí, že Špirka už rok nie je v Pente, no obchodný register hovorí niečo iné – J,Špirka až do 20.12.2011 bol aktívnym v Pente
čítaj pozorne http://www.orsr.sk/vypis.asp?I…

Ale tiež

http://www.cas.sk/clanok/21696…

http://sk.wikipedia.org/wiki/K…

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/1964704/1/18026648/Ghannamova-sa-spori-s-TA3-o-znacku-Klub-3.html#18026648#ixzz1n8ZUzm94

 

Ak sa vysoké školstvo nezobudí, budem proti jeho podpore!

27.10.2017

Že je s odstupom času, kedy som študoval ja, taký bordel na vysokých školách, tak to som si ani len nepredstavoval. Toľko ignorácie a arogancie som dlho nezažil. Ľutujem tých študentov, v viac »

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

grécko, polícia, výročie, demonštrácia, protest, oheň, požiar

Výročie študentskej vzbury v Aténach poznamenali výtržnosti

17.11.2018 21:58

Ľavicoví extrémisti zatarasili ulice, zapaľovali smetné koše a hádzali kamene.

Europol, Holandsko

Stredoafrická republika vydala do Haagu bývalého povstaleckého veliteľa

17.11.2018 21:39

Muž je podozrivý zo spáchania vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti.

india, cyklón, počasie, cesta, dom, trosky

Cyklón na juhu Indie si vyžiadal 30 mŕtvych

17.11.2018 21:19

Do táborov utieklo skoro 82-tisíc ľudí.

MOST-HÍD, snem strany, Béla Bugár

Musíme sa spájať, nie rozdeľovať, myslí si Most-Híd

17.11.2018 20:39

Most-Híd vyzýva všetkých k zodpovednosti a rozvážnemu konaniu v období, v ktorom čakajú Slovensko dôležité výzvy.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 179000x
Priemerná čítanosť článkov: 3034x

Autor blogu

Kategórie