Založ si blog

Teplá a drahá stolička pre Nicholsonovú a Sulíka? Bez obalu.

Teplá a drahá stolička pre Nicholsonovú a Sulíka? Bez obalu.

Lož má krátke nohy. Pani Nicholsoná sa pýši ešte kratšími…

Spomínate si na parlamentné voľby? Na populistické slogany o boji s korupciou? O eurofondoch? O zneužívaní funkcií? O drahých euroúradníkoch? Populizmus vyniesol Sulíka a Nicholsonovú do parlamentu a pomohol im silno sa prisať na verejné zdroje a žiť z frustrácie občanov SR. A čím viac sú obyvatelia SR frustrovaní, tým viac sa darí podobným indivíduám, ako Nicholsonová, ktorých jediným programom sú mediálne výstupy… Nicholsonová a Sulík to pochopili. Stačí lacný politický marketing a volič to zhltne aj s navijakom. A teplé miestečko so zaujímavým príjmom zabezpečené. takmer bezpracne…

 

Tlačovka / Opíjanie rožkom / Za všetkým hľadaj peniaze

Tlačová beseda dua Nicholsonová/Sulík dopadla pre predstaviteľov tejto dvojosobovej strany katastrofálne. V nervozite povedali aj to, čo povedať nechceli.

Papagájovanie naučených, nič nové nehovoriacich fráz o prebyrokratizovanej Európskej únii, o platoch euroúradníkov, už omrzelo nielen obyvateľov, členov strany SaS, ktorí húfne od Nicholsonovej a Sulíka odišli, ale aj médiá. Žiadne rečičky sa nerátajú, všetci požadujú fundované odpovede na otázky. Na tie isté otázky, ktoré si kladú ľudia v domácnosti, v krčme,  alebo v obchode. A ak duo Nicholsonová/Sulík odpovede nepoznajú, je to len o nenažranosti a teplých stoličkách v národnom či európskom parlamente, o čom toto duo presviedča svojou aroganciou a pohŕdaním.

Po rečiach supermana s vypchatým rozkrokom o tom, čo všetko je zlé, prišla tvrdá realita. Novinár sa totiž opýtal jednoduchú otázku v zmysle: Ako a čo chcete pán Sulík s tým urobiť? Čo konkrétne a v akej inštitúcii EÚ?

Odpoveď? Blá.. blá.. blá.. niečo efektívne …blá.. blá.. blá.. niečo pre občanov… A ešte raz blá blá blá… niečo. Arogantná a podráždená odpoveď dua Sulík a Nicholsonová celkom pobavila. Súčasne šokovala. Jeden druhého dopĺňali, odpovedať nevedeli. Hasili trápnu situáciu, žiaľ neskoro. A arogancia Nicholsonovej? Nepotrebovala by komentár. Vraj: „Odpovedala som najlepšie, ako som vedela“… To je pravda. Aj študent s hodnotením 5 alebo FX iste odpovedal najlepšie, ako vedel. Žiaľ nedostatočne 

Nikto sa napriek opakovaným otázkam nedozvedel, čo a kde chce Nicholsonová a Sulík navrhnúť, vykonať. Aké zmeny v inštitúciách EÚ, aký počet úradníkov, aké úradné štruktúry, kde, aké kompetencie….proste jedno veľké NIČ.

Zrazu prítomní zistili šokojúcu skutočnosť, že duo N/S nemá ani šajnu o tom, kam to vlastne kandiduje a čo tam vlastne chce robiť. Nevedeli odpovedať vecne na nič.  

 

Brusel je darmožráč. Dajte peniaze mne

Svoju kampaň si založili na kritike Bruselu, kritizovaním drahých poslancov a tiež na kritike mrhania európskymi peniazmi.

Šokujúca bola preto arogantná, až podráždená odpoveď na otázku novinára, čo urobia s tým tučným príjmom europoslanca a s rôznymi príplatkami a či sa ho vzdajú.

 

Odpoveď bola prekvapujúca. Tieto peniaze im patria a ponechajú si ich. Predsa nevidia dôvod sa ich vzdávať.

 

Svedomie? Morálka? Prosím Vás! Nebuďte trápni! Kritizujte za poberanie tučných príjmov z verejných zdrojov niekoho iného a nie Nicholsonovú a Sulíka, ktorí zatúžili vypadnúť zo Slovenska a získať nielen tučný príjem, ale aj všetky výhody europoslanca… Oni predsa „bojujú“ proti korupcii a proti rozkrádaniu verejných zdrojov.  Žiaľ nie vo vlastných radoch.

 Snáď s príchodom pani Nicholsonovej nepríde do Bruselu zopár kamarátov bez výberového konania, ako na Ministerstve práce v čase, keď bola štátnou tajomníčkou a nebudú poberať tisícky eur mesačne. A tiež nám ostáva dúfať, že pani Nicholsonová sa nezapojí do protipovodňových opatrení, podstatou ktorých je jednoduchý a lacný systém hrádzok a ktoré mali riešiť nezamestnanosť  za šialených 44 mil. EUR. Nakoniec išlo cca 33 miliónov rôznym stavebným firmám a konzultantom.

 

Byť poslancom je zábavné a výnosné

Mediálne duo Nicholsonová a Sulík, stíha napriek práci a neuveriteľnej „zaneprázdnenosti“ poslanca NR SR, za ktorú poberá nemálo peňazí, asi všetko… Momentálne je divadelné duo zaneprázdnené nacvičovaním infantilných scénok a ich šírením v rámci slovenského „turné“ v kampani o teplé a dobre platené miesto europoslanca na svojom „turné“ po Slovensku.

Kým občania SR chodia každý deň do práce, aby užili svoje rodiny, duo Sulík a Nicholsonová vysvetluje, akí sú obyvatelia SR neschopní. Veď je to predsa jednoduché. Mat dobre platenú prácu v NR SR, študovať tie množstvá zákonov, niektoré dokonca pripravovať a zároveň nacvičovať komédiu a absolvovať slovenské turné so scénkou „Ako som obabral slovenského voliča“…

 

Ja Vám toľko sľúbim, že Vám už nikto viac dať nemôže

O Nicholsonovej a Sulíkovi počuť snáď len pred voľbami. Keď ide o koryto. Rovnako, ako v prípade ostatných kandidátov. Ibaže s tým rozdielom, že kým ostatní aspoň držia ústa, títo dvaja utrácajú milióny za kampaň o tom,  aby povedali obyvateľom, že oni sú iní. Im o peniaze nejde…. Že oni sú pápežskejší, než pápež…

 

V národných parlamentných voľbách im to vyšlo. Populizmus, mediálne frázy, sľuby. Dostali sa ku korytám, teplým stoličkám a spokojne stíchli. Užívajú si … Občas mediálny výstup, ako inak – komediálny.

Teraz to skúšajú v europarlamentých voľbách. Opäť tie isté frázy. Opäť tá istá rétorika. Mediálne scénky, výstupy. Frázy, ktoré chce občan počuť – populizmus.

Ide o eurokoryto… Vačšia žranica…  Stratégia rovnaká.

 

Títo dvaja sú veľmi šikovní, pretože pochopili, že byť v NR SR prisatý na verejné zdroje obyvateľov je celkom pohodlné a výhodné.

Netreba príliš pracovať, niesť riziko a pritom ma poslanec vplyv, je nadčlovek s imunitou, čo vyafektovaná arogantná pani poslankyňa rýchlo pochopila a riadne sa prisala na ľahký zdroj príjmu. 

Sulík a Nicholsonová ukázali, že utrieť si zadky slovenskými voličmi je tak trochu „slovenské“ a pokiaľ to pomôže dostať sa k verejným financiám do národnej rady, alebo dokonca do Bruselského parlamentu a prisať sa na rozpočet štátu, alebo Európskej únie, tak urobia hocičo.
Síce priznávam, že osoba Richarda Sulíka mi je v čomsi sympatická, napriek jeho kauzám typu OLO, Liberálny dom a čojaviemčoešte (nie, odmietam typ argumentov „zakon nebol porušený“…to nebol ani pri emisiách a išlo o zlodejinu…)

 

Je viac než dobré, ak si niekto ako prioritu zvolí boj proti korupcii, nemrhanie verejnými financiami, ak kritizuje oponentov a poukazuje na rozkrádanie verejných financií, na ich mrhanie, na predražené nákupy a podobne.

Veď za usporené peniaze by nám tu stáli už len nové nemocnice, plné prvotriedneho vybavenia a pacienti by sa netlačili ako dobytok v stuchnutých čakárňach polikliník a nemocníc.

Ak sa však týmito pravidlami sám nedrží a kričí tieto heslá iba ako úbohú populistickú propagandu s cieľom oblbnúť verejnosť, ktorej sa to dobre počúva, tak to zapácha viac, ako tá najskazenejšia politická zdochlina v značnom štádiu rozkladu.

 

Svätci Korčok a Pellegrini

24.03.2024

Pošle Korčok slovenských vojakov na Ukrajinu? Amnestuje Pellegrini spriaznené a blízke osoby ako kedysi Mečiar a Kováč?

2. pilier: Ako sme sa mohli mať, ale nemáme

18.03.2024

Malo to byť veľkolepé, dopadlo to ako vždy. Namiesto sľubov sa miliardy eur presunuli do rúk špekulantov.

Aké práva majú deti v rakúskej nemocnici

04.03.2024

Nepochybujem, že sme čiernou dierou Európy. Akýmsi totalitným skanzenom, kde ľudské práva a právne istoty mnohokrát existujú len na papieri.

Pásmo Gazy, Izrael, Palestína

Pri izraelskom údere na lídrov Hamasu zomrelo podľa úradov v Gaze vyše 70 Palestínčanov

13.07.2024 15:00

Terčom útoku bol vojenský líder Hamasu Muhammad Díf.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Exprezidentku Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončila tohtoročná Pohoda, zraneným praje skoré uzdravenie

13.07.2024 14:09

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity.

seniorka

Seniorka vyhodila z okna 15-tisíc eur. Nedôverujte neznámym ľuďom, vyzýva polícia

13.07.2024 14:05

Podvodník dôverčivú seniorku inštruoval, aby peniaze vložila do igelitovej tašky a odovzdala ich jeho známemu.

Fico, oslavy Cyrila a Metoda

Oslavy prijatia Deklarácie o zvrchovanosti budú v Starej Bystrici

13.07.2024 13:37

Podujatie, ktoré je pripomienkou prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky dňa 17. júla 1992, sa koná pod záštitou predsedu vlády Fica.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 386039x
Priemerná čítanosť článkov: 3712x

Autor blogu

Kategórie