Založ si blog

Zavakcínovaný predseda vlády

Tak a je to. Predseda vlády má už imunitu. Ktovie, čím to bol zavakcínovaný, ale účinnosť predstavuje na rozdiel od jeho antigénových testov 100%. A ak zavakcínovaný nebol, musel byť začipovaný. Inak sa nedá vysvetliť tak zásadná zmena názorov, týkajúca sa podpory korupcie a klientelizmu.

NOVELA ZÁKONA O VEREJNOM OBSTARÁVANÍ V RÉŽII FICOVEJ KOALÍCIE
(Zvýšenie limitu na 180 000 EUR bez DPH)

Nie je to tak dávno, čo sa OĽaNO vyjadrilo k novele zákona o verejnom obstarávaní tak, že znižuje súťaživosť a zväčšuje priestor pre korupciu, znižuje kontrolu a zvyšuje riziko vopred dohodnutého výberu uchádzačov a fiktívnej konkurencie (kartelových dohôd). Dôvodom týchto zásadných (a správnych) vyjadrení bolo, že novela zvyšovala finančné limity na priame zákazky pri cene zákazky z 50 000 na 70 000 EUR (pri službách), a pri stavebných prácach zo 150 000 na 180 000 EUR bez DPH. T. z. zákazka sa usmerní „našim“ ľuďom. Ostatní sa samozrejme o obstarávaní nedozvedia, pretože nemajú odkiaľ a neboli ani oslovení.
Bolože to kriku poslanca Matoviča a poslankyne Remišovej, ako si Smeráci vytvárajú korupčné prostredie pre svojich ľudí. (link nižšie)

NOVELA ZÁKONA O VEREJNOM OBSTARÁVANÍ V RÉŽII MATOVIČOVEJ KOALÍCIE
(Zvýšenie limitu na 5 300 000 EUR bez DPH)

Matovičov kámoš Kollár cez svojho človeka Holého. Navrhol zmenu zákona o verejnom obstarávaní, bez konzultácie s Úradom pre verejné obstarávanie. Novela navrhuje zvýšenie finančných limitov na sumu 5 300 000 EUR bez DPH pre stavebné práce. Čiže na sumu 6 360 000 s DPH. Aby sme opäť rozumeli, ide o spôsob, ako ľahko prihrať netransparentne zákazku svojmu človeku. Limit sa nezvyšuje o trápnych 30 000 EUR ako za čias Fica, ale o milióny EUR. A všetko je zrazu v poriadku, zdá sa.
(Kto je Holý? Stačí trochu pogoogliť. Nájdeme spojenie s Póorom, štátny biznis. Viac ani vysvetľovať netreba.)

Novela bola dovedená do dokonalosti na štýl Holého tým, že sa ruší možnosť kontroly zo strany Úradu pre verejné obstarávanie. Čiže zmluvička sa uzavrie, dojde aj k jej plneniu a čo je doma, to sa ráta. Potom sa môžete aj súdiť…

POLITICKO – EKONOMICKÁ REALITA

Platí, že keď vyhráš voľby, môžeš všetko. A tak Matovič dnes podporuje megabiznis, pri ktorom aj Smeráci blednú závisťou a ostali im otvorené ústa. Pri tomto biznise sa cíti trápne nielen predražená kompa vo Vojke, ale ešte aj bezvýznamná a trápna cca 17 000 000 eurová odmena doktora Bžána, ktorý sa tešil nielen smeráckemu priateľstvu, ale teší aj Kollárovmu (to bude vlastne asi to isté).

Megakšeft s AG testami sa zdal neprekonaný (Matovičom obhajovaná lacná cena cca 4,50-/ks a Sulíkom dojednaná cena menej než 3,-/ks hovorí o takmer 33% predraženosti a vyvoláva otázky, kde tých 33% skončilo. Mimochodom, sú to tie isté otázky, ktoré si Matovič oprávnene kládol pri Kičurových kšeftoch. Kičura vtedy vysokú cenu odôvodňoval vysokým dopytom na trhu. Ups, tuším rovnako, ako Matovič…

FICOV BOZK SMRTI 

Pre I. Matoviča platia dve pravidlá.

Prvé, koho Fico pobozkal (rozumej s kým spolupracovala jeho strana), je toxický a odsúdený na doživotný žalár (s čím sa dá súhlasiť).
Druhé, toxický nie je ten, kto sa kamaráti s Kollárom. A je úplne jedno, kto ho pobozkal.

Princípy? A aké? Ste smiešni. Princípy a morálku píše predsa víťaz volieb.

IMUNITA PREDSEDU VLÁDY

Zdá sa, že pri Borisovi Kollárovi získava Matovič zázračne imunitu. Mlčí, nevidí, nepočuje. Ani korupčné prostredie. Stal sa imúnnym. Čím to je, že predsedovi vlády Matovičovi nevadí ani nehospodárne nakladanie s verejnými zdrojmi v čase, keď naša ekonomika padá na dno a rodičia, snažiace sa zachrániť svoje choré deti organizujú vrchnáčikové zbierky, pretože štát nemá peniaze? Ale úrad podpredsedu vlády Holého rieši v tak ťažkom čase celoslovenský problém: sťahovanie úradu do lukratívnych priestorov.

Aká vakcína túto imunitu spôsobila, ostáva záhadou. Zdá sa, že rovnakou imunitou trpel Fico a tiež jeho predchodcovia…

 

Kritika OĽaNO k novele zákona, zvyšujúcej limit zo 150 000 na 180 000:
https://ekonomika.sme.sk/c/20939151/olano-navrhlo-povinne-zverejnovat-aj-zakazky-s-nizkou-hodnotou-bez-sutaze.html

Vyjadrenie riaditeľa ÚVO JUDr. Hliváka:
https://www.teraz.sk/ekonomika/m-hlivak-novela-zakona-od-s-holeh/513236-clanok.html

Kto je Štefan Holý
https://e.dennikn.sk/1790078/stefan-holy-robil-s-firmou-od-poora-na-analyze-pre-zsr-za-300-tisic/
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vicepremier-holy-cele-tyzdne-mlci-tichej-atmosfere-mal-vsak-vyberat-nove-sidlo

Absurdná úvaha, ako dať tomuto štátu ešte šancu

11.04.2023

Upozornenie! Obsah môže byť kontroverzný, šokujúci, iracionálny. Pokúša sa dospieť k riešeniu, ako z tohto marazmu vyviesť štát skôr, než pomrú v chudobe a katastrofálnych verejných službách ďalšie dve generácie na odvrátiteľné úmrtia, v ktorých je tento štát v EÚ lídrom. Pred ďalším čítaním odložte akékoľvek predsudky, vedomosti, pocity, dojmy a iste [...]

Ako sprzniť Ústavu SR – kauza Migy

20.03.2023

Tak sme sa dozvedeli, že transparentná vláda bude utajovať právnu analýzu, vypracovanú z verejných zdrojov a verejnými činiteľmi. Vraj preto, aby nebola kritizovaná. Dozvedeli sme sa, že ústavným právnikom, ktorý celý proces mal „odobriť“, je pán Hollý. Hneď sme kľudnejší. Ten pán Holý, ktorý predložil zákon o výstavbe a zákon o územnom plánovaní, [...]

Ako ukončiť vojnu? Jednoducho

26.02.2023

Tam, kde končí intelekt, začína agresia a sila. Každá vojna je preto zlyhaním rozumu a diplomacie. Čo sa dá urobiť preto, aby k nástupu sily nedošlo? Aby diplomata a politika nenahradil násiliachtivý vojak?

Joe Biden / Recep Tayyip Erdogan /

Biden hovoril s Erdoganom, reč bola o dodávkach F-16 aj o Švédsku v NATO

29.05.2023 22:57

Jedným z problematických bodov vzťahov medzi USA a Tureckom je v posledných mesiacoch neochota Ankary ratifikovať švédsky vstup do NATO.

Dron / Dronový útok / Vitalij Kličko /

Ukrajinský parlament schválil sankcie proti Iránu na 50 rokov

29.05.2023 22:15

Za dôvod označil dodávky dronov a výzbroje Rusku, ktoré ich používa na útoky na ukrajinské mestá.

Luiz Inácio Lula da Silva / Nicolás Maduro  /

Do skupiny BRICS chcú vstúpiť ďalšie krajiny, vyhlásil brazílsky prezident

29.05.2023 21:37

Skupiny krajín BRICS v súčasnosti tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 339211x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu

Kategórie