Založ si blog

A mohli sme sa tu mať tak dobre. Ale nebudeme.

Slovensko už dnes mohlo byť krásnou krajinou. Takou, kde sa dobre žije. Nebyť koncentrácie samoľúbych idiotov a desiatok rokov rabovania. A v kombinácii s holubičou povahou dokonalá živná pôda pre parazitov. Tento príspevok žiaľ o obrannej dohode nebude. Tú považujme za uzavetú…Početné politicko-parazitické zoskupenia bolo treba nakŕmiť desiatkami miliónov eur na člena. Namiesto nasýtenia, snahy o spoločenskú rehabilitáciu a aspoň predstierania služby pre štát sa ukázalo, že to boli podpriemerní nímandi s veľkými bruchami, spotenými pazuchami a prázdnymi hlavami, ktorí dokázali jednoduchým spôsobom, v jednoduchom prostredí a s jednoduchými ľuďmi pri klobáse v krčme dohodnúť, kto dostane koľko a kedy.

Veď jasné, korupcia je všade, nielen na Slovensku. Ale nikde na svete to nefungovalo tak, ako u nás. Hlúpo vyzerajúci a rovnako mysliaci funkcionár vytiahne mobil a cez aplikáciu prevezie kámošovi nejaký ten miliónik. Áno, znie to hlúpo, ale podobne ako na tejto ilustrácii to fungovalo. Jednoducho pošli žiadosť A4, niečo tam napíš a ja poviem, nech ti to schvália. Potom sa zastav…

Výhodou Matoviča a spol. sa zdalo byť, že ide o hŕstku dobrodruhov. Životnými métami sa stalo už len napojenie na štátny rozpočet a papalášske prostredie. Nie, to nie je len poslanecký plat, to je život na zámku so služobníctvom a s niekoľkomilionovou dotáciou do jednoosobovej strany každý rok. Toľko peňazí sa nedalo vytlačiť ani na Matovičovej rotačke.

Sú sprostí, ale nekradnú. Aj to by sa dalo prijať. Ale až natoľko sprostí, aby do výkonu nepustili expertov, ktorých tu ešte zatiaľ nejakým máme a ktorí im mohli robiť výsledky, tak to nikto nečakal. A tak sú vo vláde s malými výnimkami dobrodruhovia, ktorí uverili vo vlastnú výnimočnosť, obklopili sa „poradcami“, ktorí „dojednávajú“ kto áno a kto nie. Štát sa stal start-upovou dieľňou. A viete, ako končí väčšina start-upov. Chlapci a dievčatá sa učia novým veciam a popritom predstierajú štátnosť. Strata narastá a na konci tohto dobrodružstva je opäť prázdna špajza. Kým tí predtým ju rozkradlil, tým, ktorí sú tam teraz, pretiekla pomedzi prsty obdobným spôsobom. Veď iba idiot by uveril, že veľký biznis s nákup AG testov, kde prejavilo záujem 20 dodávateľov skončil tak, že vopred pripravený bol iba jeden z nich… Ale formálne všetko OK, ako za Fica.

Ako premýšľa I. Matovič: Alkoholici a fajčiari zachraňujú vzdelávanie

07.06.2022

Posledné dni čelíme veľkým štatnickým gestám. Mnohí sú z tej náhlej a vyčerpávajúcej profesionality zmätení. Toľko konštruktívnej kritiky v debatách ešte doposiaľ nezaznelo. Odôvodnený, riadne prerokovaný prorodinný a protiinflačný návrh, dopadová analýza, odborne podložená extrapolácia ďalšieho možného vývoja a variantné situácie s opatreniami [...]

Kto ovláda NAKA, ten ovláda štát

25.04.2022

Áno, hrá sa o charakter štátu. Vyšetrovatelia NAKA, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Uzavretý kruh, ktorý drží v rukách veľkú moc. A kto tomuto kruhu vládne, ten ovláda celý štát. A stačí jedna pochybnosť a viera v právny štát sa rozplynie.

Opäť niečo pre mladšie ročníky. .. (dôležité! )

16.04.2022

Úžasné sledovať mladú generáciu, ktorá je schopná kritického myslenia, racionálneho uvažovania a tvorby logicky odôvodnených záverov bez emotívneho podfarbenia. Ste budúcnosťou spoločnosti. Ale pozor! Je Vás hrôzostrašne málo.

Jeruzalem Izrael

Izraelskí poslanci schválili reformy, ktoré ženám uľahčia prístup k interrupciám

27.06.2022 22:45

Ženy, ktoré chcú umelé ukončenie tehotenstva podstúpiť, musia osobne predstúpiť pred osobitný výbor ministerstva zdravotníctva.

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 305246x
Priemerná čítanosť článkov: 3634x

Autor blogu

Kategórie