Založ si blog

A mohli sme sa tu mať tak dobre. Ale nebudeme.

Slovensko už dnes mohlo byť krásnou krajinou. Takou, kde sa dobre žije. Nebyť koncentrácie samoľúbych idiotov a desiatok rokov rabovania. A v kombinácii s holubičou povahou dokonalá živná pôda pre parazitov. Tento príspevok žiaľ o obrannej dohode nebude. Tú považujme za uzavetú…Početné politicko-parazitické zoskupenia bolo treba nakŕmiť desiatkami miliónov eur na člena. Namiesto nasýtenia, snahy o spoločenskú rehabilitáciu a aspoň predstierania služby pre štát sa ukázalo, že to boli podpriemerní nímandi s veľkými bruchami, spotenými pazuchami a prázdnymi hlavami, ktorí dokázali jednoduchým spôsobom, v jednoduchom prostredí a s jednoduchými ľuďmi pri klobáse v krčme dohodnúť, kto dostane koľko a kedy.

Veď jasné, korupcia je všade, nielen na Slovensku. Ale nikde na svete to nefungovalo tak, ako u nás. Hlúpo vyzerajúci a rovnako mysliaci funkcionár vytiahne mobil a cez aplikáciu prevezie kámošovi nejaký ten miliónik. Áno, znie to hlúpo, ale podobne ako na tejto ilustrácii to fungovalo. Jednoducho pošli žiadosť A4, niečo tam napíš a ja poviem, nech ti to schvália. Potom sa zastav…

Výhodou Matoviča a spol. sa zdalo byť, že ide o hŕstku dobrodruhov. Životnými métami sa stalo už len napojenie na štátny rozpočet a papalášske prostredie. Nie, to nie je len poslanecký plat, to je život na zámku so služobníctvom a s niekoľkomilionovou dotáciou do jednoosobovej strany každý rok. Toľko peňazí sa nedalo vytlačiť ani na Matovičovej rotačke.

Sú sprostí, ale nekradnú. Aj to by sa dalo prijať. Ale až natoľko sprostí, aby do výkonu nepustili expertov, ktorých tu ešte zatiaľ nejakým máme a ktorí im mohli robiť výsledky, tak to nikto nečakal. A tak sú vo vláde s malými výnimkami dobrodruhovia, ktorí uverili vo vlastnú výnimočnosť, obklopili sa „poradcami“, ktorí „dojednávajú“ kto áno a kto nie. Štát sa stal start-upovou dieľňou. A viete, ako končí väčšina start-upov. Chlapci a dievčatá sa učia novým veciam a popritom predstierajú štátnosť. Strata narastá a na konci tohto dobrodružstva je opäť prázdna špajza. Kým tí predtým ju rozkradlil, tým, ktorí sú tam teraz, pretiekla pomedzi prsty obdobným spôsobom. Veď iba idiot by uveril, že veľký biznis s nákup AG testov, kde prejavilo záujem 20 dodávateľov skončil tak, že vopred pripravený bol iba jeden z nich… Ale formálne všetko OK, ako za Fica.

A je to vonku! Taraba prichytený!

28.01.2024

Politici vedú dva životy a majú dve tváre.

Diskusia o výške trestov je témou populistov

28.01.2024

Spoločnosť sa zabáva, zatiaľ čo podstata uniká. Riešime tresty za korupciu, zatiaľ čo korupčný systém zostáva nepovšimnutý.

Kauza Olexu z TANAP odhalila skutočnú tvár

11.01.2024

Kauza riaditeľa Olexu z TANAP odhalila zbabelosť, pokrytectvo, faloš. Tie šialené a meravé tváre v dave diskutérov s výrazom absolútnej myšlienkovej prázdnoty a názorovej poslušnosti. Bez štipky snahy o čítanie s porozumením. Opakovaním vzájomne odpočutých mantier potláčajúc kritické myslenie. Ale s túžobnou snahou dať najavo jeden pred druhým opovrhnutie. Pretekať [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 373685x
Priemerná čítanosť článkov: 3700x

Autor blogu

Kategórie