Založ si blog

Volebná kampaň sa začala. Ide sa nakupovať . . . .

Za siedmimi horami a za siedmimi dolinami, žil raz jeden čestný novinár……a rozprávky je koniec:-(
( Týmto sa hlboko vopred ospravedlňujem tým čestným novinárom, ktorých si vážim a ktorí sa môžu cítiť neprávom dotknutí. Úprimne, nie je to o Vás!)

Asi takto vidím situáciu v dnešných médiách.
Politici vstupujú do médií a média do politiky. Úradníci a politici sú kamaráti s novinármi a naopak. Pre Richarda Sulíka je Zlaťka Puškárová kámoška, ako otvorene povedal v relácii Adela show.  Len si s ňou v relácii Na telo vyká, aby trochu ľudí oblbli.  Ale na druhej strane,aspoň bol úprimný. Vyhráva ten, kto má najviac kamarátov medzi „mienkotvornými“ novinármi. Tí čestnejší by si mali medzi sebou urobiť poriadok a prirodzene odstaviť na okraj takých, ktorých podozrenie z objednávky článkov bije do očí“.
Čestných novinárov je ako šafránu. A preto sú taký vzácny. Vážne si ich. Chráňme si ich. Sú ohrozeným druhom! Pokiaľ sa za tých čestných spoločnosť nepostaví, neváži si demokraciu. Ale nie o čestných som chcel písať. Hoci sľubujem, že sa k nim v budúcnosti vrátim, lebo si to zaslúžia.

 

Moju pozornosť upútala mediálna kampaň, dávkovaná „okato“ do médií.

V denníku SME začala dňa 20.10.2011 v internetovej verzii s článkom „Do Kravčíkovej mimovládky“ tiekli eurofondy kampaň, resp. „anti platená reklama“, ktorá následne pokračovala aj v printovej podobe dňa 21.10.2011 už pod iným názvom. V článkoch, pod ktoré sa podpísali protikoaličná úderka Ján Glovíčko, Mária Miháliková a Michal Trško. Neviem, prečo mám ten pocit, keď čítam ich články, že ich nočnou morou je, keby sa SMER,SDKU,KDH ci MOST dostali do parlamentu…

Už veľký nadpis zaujal:  „Do Kravčíkovej mimovládky tiekli eurofondy.“  Tento nadpis je známkou, že niekto nemal záujem o čestnú a konštruktívnu reportáž, ale jeho úlohou bolo vzbudiť dojem, že sa niečo rozkradlo. Ak autor vychodil základnú školu, iste by vedel napísať nadpis, napr. „Organizácia Kravčíka bola úspešná v čerpaní eurofondov“, alebo „Kravčík čerpal eurofondy.“ Aleto zrejme nie. Pretože nepoužitie slova „tiekla“ by nebolo dostatočne negatívne.

Aby bolo jasné, nesúhlasím s protipovodňovou stratégiou tak, ako bola naprojektovaná. Myslím, že riešila iba krátkodobý vznik pracovných miest a iba veľmi zanedbateľne ochranu pred povodňami. Ale ukáže jar, keď sa bude topiť sneh….Chcem tým len povedať,že nerobím Kravčíkovi advokáta, pretože ad.1) ho nepoznám, ad 2) Kravčík nie je jediný.

Znechutil ma spôsob, ako niekto Kravčíka využil, aby okydal predsedníčku vlády Ivetu Radičovú. Áno, priznávam. Mám slabosť pre tých, ktorým sa blíži.  A fakt nechápem, prečo sa v podtitulku spomína skutočnosť, že Michal Kravčík je manažérom Ivety Radičovej. V pomerne krátkom článku na troch miestach! Chápem, táto téma nepatrí na blog Pravdy, ale skôr na blog SME. No napriek tomu verím, že bude pochopené, že tu nejde o stranu, ale o princípy.

Pán Glovíčko, na slovíčko! Tak trochu úcty, áno? Ja viem, že na Ivetu Radičovú máte v SaS ťažké srdce, ale prosím, skúste viac eticky.
V článku sa píše, že Kravčík nevie vydokladovať, ako použil peniaze z eurofondov. No ja sa teším na žalobu na Jána Glovíčka a spol., ak toto nebude pravda. Pretože ja by som si na základe tohto článku s Michalom Kravčíkom už ani ruku na ulici nepodal.
Autori článkov ďalej píšu samé domnienky a nezabúdajú dodať, že sa majú nezrovnalosti preveriť. Pýtam sa, prečo neprídu s reportážou až po preverení? Alebo že by to bola súčasť ovplyvňovania?

Najzaujímavejšie je, čo som našiel na Kravčíkovom blogu na SME. Práve Nicholsonová, ktorej ľudia jeho projekt spochybňujú, sa ešte nedávno nechala fotiť po jeho boku a zbierala politické body z implementácie 24. miliónov eur.  Ešte nedávno bol Kravčík hviezdou SME. Teraz, keď sa SDKÚ so SaS rozkmotrili, akosi „náhodne“ narástol počet článkov o Kravčíkovi….Okolnosti čisto náhodné.

To však nie je všetko. Ešte v ten istý deň Glovíčko a Miháliková prinášajú pokračovanie o Kravčíkovi pod titulkom: „ Projekty kryli fiktívnymi darmi“. Z článku som sa nedozvedel, ako mali byť články fiktívne. Autor sa snaží presvedčiť o prepojeniach Kravčíka s ďalšími subjektmi. Ale neuvádza, aký zákon mal byť porušený. Ja neviem. Asi by mal hypermarket Tesco, Billa alebo Carrefour zavrieť svoje prevádzky.Tiež spolupracujú s akosi veľa subjektmi.

Kravčík na svojom blogu zverejnil aj reakciu.

Píše sa dátum 24.10.2011.

Glovíčko v SME píše ďalšiu oslavnú báseň pod názvom „Nezamestnaní dostali USB kľúče“. Pozerám históriu Glovíčkových člákov a je mi jasné, že oslavu Nicholsonovej myslí vážne. A hoci to znie absurde, zase spomína nielen Ivetu Radičovú, ale aj Michala Kravčíka. A tentokrát s Ficom.
Nechutné a do očí bijúce.

Zaujímavé je, že pán Glovíčko akosi pozabúda preveriť tzv. e-pay karty, ako aj niektorých konečných prijímateľov, ktorí sa vyskytujú akosi častejšie. A čo tak napísať reportáž o zamestnankyni ministerstva, ktorá si schválila na svojom občianskom združení rozpočet. Zabúda tiež na nesplnené sľuby a iné kauzy. Ale kamarátom sa asi zle nerobí.

Zdá sa, že politická kampaň už začala. Tvrdo, nekompromisne. Kto má medzi novinármi viac kamarátov, ten vyhráva.Politický nominanti, úradníci a politici, ktorí v politike neohúrili, sa začínajú uplatňovať v tom, v čom im to ako-tak ide. V mediálnej kampani.

Ktože za tým bude? Okydávaní sú SDKÚ-DS, KDH, MOST-HÍD, SMER-SD…No kto asi?

A aby sme si naliali čistého vína. Tak, ako budem, ja častovaní za straníckeho agitátora, tak sú straníckymi agitátormi autori tohto obvinenia. Pretože každé vyjadrenie názoru predstavuje prejav sympatií či antipatií.

Apropo nie som stranícky agitátor. Som len znechutený z neustálych politických turbulencií, zneužívania printových a elektronických médií a celkovej situácie.
A najsmiešnejšie je to, že teraz bude za BLUE-POSITIVE. Ale ak napíšem článok v prospech R. Sulíka, pretože ho považujem i napriek jeho pokrivenej principiálnosti za jedného z nadaných a šikovných ľudí, bude pochopiteľne SAS-POSITIVE. No, bábo, teraz raď!

 

 

 

Hmotná zodpovednosť úradníkov?

03.01.2017

Ako by ste prijali hmotnú, resp. i trestno-právnu zodpovednosť úradníkov? Nejde ani tak o pochybenia, ale o nečinnosť. Mýliť sa je ľudské. Ale nekonať je nezodpovedné. Uvediem príklad zo viac »

Škoda Matoviča. Cicciolina Nicholsonová to istí.

20.03.2016

A tak som sa tešil. Matovič predsedom najvyššieho zákonodárneho zboru Slovenskej republiky. Áno, vznešene by to znelo. Rozgajdaný chlap bez kravaty, s egom minimálne vo výške 122 miliónov... viac »

Už si delia korytá: kauzy Nicholsonovej a Sulíka

09.03.2016

Ešte urny nevychladli a už si delia korytá. Chápem, že portál typu "topky" je populistický plátok, ale pomohol stredo-pravému spektru a súčasne skúša reakcie verejnosti tým, že zverejňuje viac »

Robert Fico

Premiér Fico pošle prezidentovi UEFA otvorený protestný list

25.06.2017 16:44

Predseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku.

Jaromír Čižnár

Generálny prokurátor Čižnár nechápe hystériu kotlebovcov

25.06.2017 14:52

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár nechápe hystériu a kritiku kotlebovcov na to, že podal návrh na Najvyšší súd SR na rozpustenie ich strany.

Erdogan

Ankara je proti zrušeniu tureckej vojenskej základne v Katare

25.06.2017 14:29

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmietol výzvu, aby Turecko zrušilo vojenskú základňu na území Kataru.

prešov, mesto

Prešovčanom zrekonštruujú preťaženú križovatku

25.06.2017 14:22

Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje rekonštrukciu križovatky na ceste prvej triedy I/20 v Prešove na ulici Solivarská.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 56
Celková čítanosť: 156883x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Autor blogu

Kategórie