Založ si blog

Na 99 % je na Slnku elektrina

Na našej najjagavejšej hviezde zvanej Slnko je elektrina. Musi byt, lebo sa tam predsa svieti.

Hoci televizne reklamy zväčša využívam na odbehnutie na WC, politická reklama na 99 % čudo ma zastihla nepripraveného.

Z TV obrazovky na mňa čumí raz čudný fúzatý pán, inokedy čudná pani, ktorých sem-tam strieda kedysi môj obľúbený redaktor Pavlík, ktorý pred dlhou dobou odišiel na redaktorský dôchodok, aby si založil PR agentúru s Krajcerom na propagaciu politikov a inych „osobnosti“, či ešte lepšie „celebrít“ a iných „polobrít“.

Títo čudáci, či mi takmer nedovolili ísť na malú potrebu na mňa s poloúsmevom vyblafli niečo v tom zmysle, že na hviezde zvanej Slnko musí byť elektrina, lebo sa tam svieti.

Teda aby som bol presný, pokúšajú sa ma presvedčiť, že:
a) politici dali miliardy bankám 
b) ak nám politici zvýšia minimálnu mzdu, všetci sa budeme mať lepšie.

Za predpokladu, že by som mal minimálne 5,5 promile alkoholu vo svojej životodárnej tekutine, z politickej kampane toho čudného združenia, firmy či spolku, ktorá si hovorí 99 % by som pochopil asi toto:
a) politici poslali bankám v hotovosti či prevodom miliardy eúr
Keďže som ale triezvy, pochopil som to úplne inak.

Politická kapaň tohto politického subjektu si totiž myslí, že 99 % obyvateľstva sú zrejme totálne teľce. Buď budem teda ešte väčšie teľa, ako tých 99 %, alebo patrím medzi to 1 %, ktoré si myslí, že vláda nikomu nič neposlala, teda žiadne miliardy a žiadnym bankám. Nebudem sa opakovať, už som o tom písal napr. tu ……http://clovek.blog.pravda.sk/2011/11/06/zase-o-tucnom-grekovi/.

b) ak politici schvália občanom napr. 5 000 EUR, tak tu budeme mať druhé Švajčiarsko,
ako nám kedysi už ktosi sľuboval. Jednoducho povedané, 99 %- tní mecenáši nám tu vytvoria jediným zákonom štát blahobytu! Podľa týchto ľudí, ktorí by sa chceli dostať do NR SR stačí zvýšiť zákonom minimálnu mzdu a budeme sa všetci v prachoch kúpať! No nevoľ ich! Nebude treba pracovať, štát predsa schváli vyššiu minimálnu mzdu a ľudia na Slovensku budú znášať od radosti zlaté vajcia!

Asi mi niečo uniklo, ale toto je zrejme čistý a nefalšovaný populizmus. Slnko nesvieti preto, lebo na ňom je elektrina a ľudia nebudú mať dostatok peňazí preto, lebo sa zmení zákon o minimálnej mzde.
Opäť prišiel niekto, kto si myslí, že Slovač je dostatočne tupá na to, aby u nej zabrali staré a známe osvedčené metódy z lexikónu populizmu, ako si získať ich dôveru:
1. Hovor jednoducho
2. Hovor to, čo chcú počuť
3. Sľúb všetko
4. Tvrď, že už konečne prichádza zmena
5. Pridaj zopár tvári – moderátora, policajta, ženu z ľudu, baleťáka
6. (nepublikovateľné)

Akokoľvek sa snažím veriť, že Pavlík and Co. prichádza s dobrým úmyslom, nedarí sa. Milá tvár tej pani by ma aj presvedčila, keby som spoza jej ramena nevidel číhajúcich a nedočkavých šakalov. Pomyslených samozrejme.

Ak som niečo nepochopil, tak ma to veľmi mrzí. Ale akosi som prestal veriť tomu, ak ma ide niekto presviedča, že práve on je ten dobrý, iní sú zlí a on je tou zmenou. Zmenou k lepšiemu? Pochybujem.

 

 

Ak sa vysoké školstvo nezobudí, budem proti jeho podpore!

27.10.2017

Že je s odstupom času, kedy som študoval ja, taký bordel na vysokých školách, tak to som si ani len nepredstavoval. Toľko ignorácie a arogancie som dlho nezažil. Ľutujem tých študentov, v viac »

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 179706x
Priemerná čítanosť článkov: 3046x

Autor blogu

Kategórie