Založ si blog

Na 99 % je na Slnku elektrina

Na našej najjagavejšej hviezde zvanej Slnko je elektrina. Musi byt, lebo sa tam predsa svieti.

Hoci televizne reklamy zväčša využívam na odbehnutie na WC, politická reklama na 99 % čudo ma zastihla nepripraveného.

Z TV obrazovky na mňa čumí raz čudný fúzatý pán, inokedy čudná pani, ktorých sem-tam strieda kedysi môj obľúbený redaktor Pavlík, ktorý pred dlhou dobou odišiel na redaktorský dôchodok, aby si založil PR agentúru s Krajcerom na propagaciu politikov a inych “osobnosti”, či ešte lepšie “celebrít” a iných “polobrít”.

Títo čudáci, či mi takmer nedovolili ísť na malú potrebu na mňa s poloúsmevom vyblafli niečo v tom zmysle, že na hviezde zvanej Slnko musí byť elektrina, lebo sa tam svieti.

Teda aby som bol presný, pokúšajú sa ma presvedčiť, že:
a) politici dali miliardy bankám 
b) ak nám politici zvýšia minimálnu mzdu, všetci sa budeme mať lepšie.

Za predpokladu, že by som mal minimálne 5,5 promile alkoholu vo svojej životodárnej tekutine, z politickej kampane toho čudného združenia, firmy či spolku, ktorá si hovorí 99 % by som pochopil asi toto:
a) politici poslali bankám v hotovosti či prevodom miliardy eúr
Keďže som ale triezvy, pochopil som to úplne inak.

Politická kapaň tohto politického subjektu si totiž myslí, že 99 % obyvateľstva sú zrejme totálne teľce. Buď budem teda ešte väčšie teľa, ako tých 99 %, alebo patrím medzi to 1 %, ktoré si myslí, že vláda nikomu nič neposlala, teda žiadne miliardy a žiadnym bankám. Nebudem sa opakovať, už som o tom písal napr. tu ……http://clovek.blog.pravda.sk/2011/11/06/zase-o-tucnom-grekovi/.

b) ak politici schvália občanom napr. 5 000 EUR, tak tu budeme mať druhé Švajčiarsko,
ako nám kedysi už ktosi sľuboval. Jednoducho povedané, 99 %- tní mecenáši nám tu vytvoria jediným zákonom štát blahobytu! Podľa týchto ľudí, ktorí by sa chceli dostať do NR SR stačí zvýšiť zákonom minimálnu mzdu a budeme sa všetci v prachoch kúpať! No nevoľ ich! Nebude treba pracovať, štát predsa schváli vyššiu minimálnu mzdu a ľudia na Slovensku budú znášať od radosti zlaté vajcia!

Asi mi niečo uniklo, ale toto je zrejme čistý a nefalšovaný populizmus. Slnko nesvieti preto, lebo na ňom je elektrina a ľudia nebudú mať dostatok peňazí preto, lebo sa zmení zákon o minimálnej mzde.
Opäť prišiel niekto, kto si myslí, že Slovač je dostatočne tupá na to, aby u nej zabrali staré a známe osvedčené metódy z lexikónu populizmu, ako si získať ich dôveru:
1. Hovor jednoducho
2. Hovor to, čo chcú počuť
3. Sľúb všetko
4. Tvrď, že už konečne prichádza zmena
5. Pridaj zopár tvári – moderátora, policajta, ženu z ľudu, baleťáka
6. (nepublikovateľné)

Akokoľvek sa snažím veriť, že Pavlík and Co. prichádza s dobrým úmyslom, nedarí sa. Milá tvár tej pani by ma aj presvedčila, keby som spoza jej ramena nevidel číhajúcich a nedočkavých šakalov. Pomyslených samozrejme.

Ak som niečo nepochopil, tak ma to veľmi mrzí. Ale akosi som prestal veriť tomu, ak ma ide niekto presviedča, že práve on je ten dobrý, iní sú zlí a on je tou zmenou. Zmenou k lepšiemu? Pochybujem.

 

 

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Hmotná zodpovednosť úradníkov?

03.01.2017

Ako by ste prijali hmotnú, resp. i trestno-právnu zodpovednosť úradníkov? Nejde ani tak o pochybenia, ale o nečinnosť. Mýliť sa je ľudské. Ale nekonať je nezodpovedné. Uvediem príklad zo viac »

Škoda Matoviča. Cicciolina Nicholsonová to istí.

20.03.2016

A tak som sa tešil. Matovič predsedom najvyššieho zákonodárneho zboru Slovenskej republiky. Áno, vznešene by to znelo. Rozgajdaný chlap bez kravaty, s egom minimálne vo výške 122 miliónov... viac »

Cesta, rekonštrukcia, diaľnica

Koncom júla začnú rekonštruovať cestu medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou

21.07.2017 14:19

Bratislavský samosprávny kraj upozorňuje vodičov, že koncom júla začnú s rekonštrukciou cesty medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou.

12 Kia 4x

Novým modelom žilinskej automobilky bude Kia Cee'd

21.07.2017 14:00

Podľa informácií denníka Pravda priamo v Južnej Kórei školia slovenských robotníkov, ako vyrábať novú Kiu Cee'd.

rudolf kusý

Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu rodinného parku v Petržalke

21.07.2017 13:11

Starosta a kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Rudolf Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu a prevádzku rodinného parku pod názvom Family Park.

dialnica D1, krizovatka  Blatne,

Pri Blatnom sa začnú výraznejšie obmedzenia

21.07.2017 13:00

Vodičov na diaľnici D1 pri vznikajúcej križovatke Blatné budú päť dní zdržiavať výraznejšie obmedzenia. Diaľničiari obmedzia premávku z dôvodu jej presmerovania.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 160341x
Priemerná čítanosť článkov: 2813x

Autor blogu

Kategórie