Založ si blog

#bezvyznamnidiletanti. gov. sk

Dámy a páni, ste možno dobrí otcovia a mamy, skvelí kamaráti, perfektní organizátori detských táborov, zodpovední projektoví manažéri, úradníci, čašníci, redaktori atď. Ale ako politici a odborníci vo verejnej správe ste žalostne bezvýznamní a podpriemerní. Najhoršie je dať nádej na zmenu a potom zlyhať.
Namiesto toho, aby ste dali spomedzi seba do výkonu najlepších z najlepších, zlyhali ste, podľahli ste opojeniu z papalášskych funkcií a uverili vlastnej vlastnej dokonalosti. Stali sa z vás kindersmeráci.
Neponúkli ste nič, len dookola omieľate mantru o rozviazaných rukách, ako dajaká treťotriedna manipulatívna sekta, opakujúca lož dovtedy, dokým sa stane pravdou.

Prehliadate pochybenia OČTK, ktoré Najvyšší súd, Ústavný súd ale aj Európsky súd pre ľudské práva opakovane pomenoval. Neviete sa s tým vysporiadať a hráte s občanmi rovnako opovážlivú hru na slepých a hluchých, ako smeráci pred vami.

Potvrdili ste, že politikom môže byť len človek s vysokou kvalifikáciou, preukázateľnou morálnou integritou, bez akýchkoľvek pochybení z minulosti ( a tých máte v súvislosti so zákazkami mnoho, keďže mnoho z vás nie sú nepopísané listy papiera).
Bez kompromisu a so všetkými nárokmi na najvyššie kritéria súčasne.
A takí mnohí z vás, koaličných politikov, nie ste.

Chránite si vlastné zadky. Vy, bezvýznamní podržtaškovia a cirkusanti, ktorí by ste si na slanú vodu nevedeli zarobiť a preto ste servilní k Matovičovi, lebo ste mu vďační za trafiky. Držíte ho bezohľadne v prvej línii a necháte ho čeliť fackám, lebo viete, že by ste v tej línii museli byť sami. Vidíte, že je indisponovaný (veľmi slušne povedané), ale vyhovuje vám to. Pekných hadov si Matovič na hrudi chová, čo samozrejme nijako nemení nič na veci, že jediné, čo tento človek vie robiť, je predávať inzeráty v regionálnych novinách. Ale nie preboha riadiť štát a dokonca verejné financie!

Ste servilní každý k svojmu predsedovi a preto nikdy nebudete schopní nominovať expertov. Vždy si budete diletansky a vo svojej malosti a primitivizme deliť funkcie, pretože najväčším úspechov vo vašich malých a bezvýznamných životoch bude voziť sa vládnym bavorákom, využívať vládne zariadenia, cestovať na „zahraničné návštevy“ s frajerkami a tľapkať sa po pleci, vzájomne si dokazujúc, aký biznis ste s tými tupými voličmi dokázali vykšeftovať. Dôveru za osobné benefity a štátny príspevok.

PS: „smerákmi“ nazývam všetkých tých, o ktorých sa vie, ako boli prisatí na štátny rozpočet a aké peňazovody si vytvorili za roky pôsobenia v politike, alebo jej ovládaním. Nie tých naivných a odhodlaných komunikálnych politikov na miestnej úrovni, ktorých smerácke politbyro a spol. v dôsledku zovretej železnej ruky oligarchie hodilo cez palubu

Ako premýšľa I. Matovič: Alkoholici a fajčiari zachraňujú vzdelávanie

07.06.2022

Posledné dni čelíme veľkým štatnickým gestám. Mnohí sú z tej náhlej a vyčerpávajúcej profesionality zmätení. Toľko konštruktívnej kritiky v debatách ešte doposiaľ nezaznelo. Odôvodnený, riadne prerokovaný prorodinný a protiinflačný návrh, dopadová analýza, odborne podložená extrapolácia ďalšieho možného vývoja a variantné situácie s opatreniami [...]

Kto ovláda NAKA, ten ovláda štát

25.04.2022

Áno, hrá sa o charakter štátu. Vyšetrovatelia NAKA, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Uzavretý kruh, ktorý drží v rukách veľkú moc. A kto tomuto kruhu vládne, ten ovláda celý štát. A stačí jedna pochybnosť a viera v právny štát sa rozplynie.

Opäť niečo pre mladšie ročníky. .. (dôležité! )

16.04.2022

Úžasné sledovať mladú generáciu, ktorá je schopná kritického myslenia, racionálneho uvažovania a tvorby logicky odôvodnených záverov bez emotívneho podfarbenia. Ste budúcnosťou spoločnosti. Ale pozor! Je Vás hrôzostrašne málo.

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

eské opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

ONLINE: Rusi sa snažia uniknúť mobilizácii. Zavrie Putin hranice?

26.09.2022 05:55

Po vyhlásení čiastočnej mobilizácie utieklo z Ruska viac ako 260-tisíc mužov, tvrdí opozičný denník Novaja Gazeta a odvoláva sa na zdroj blízky Kremľu.

Italy Elections

V talianskych voľbách výrazne zvíťazil pravicový blok

26.09.2022 05:35, aktualizované: 06:07

Giorgia Meloniová sa môže stať prvou ženou na čele talianskej vlády.

zeman

Česko by malo podľa Zemana prijať Rusov, ktorí utekajú pred mobilizáciou

25.09.2022 22:04

Český minister zahraničia však už skôr uviedol, že krajina by ruských utečencov prijímať nemala.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 312044x
Priemerná čítanosť článkov: 3671x

Autor blogu

Kategórie