Založ si blog

#bezvyznamnidiletanti. gov. sk

Dámy a páni, ste možno dobrí otcovia a mamy, skvelí kamaráti, perfektní organizátori detských táborov, zodpovední projektoví manažéri, úradníci, čašníci, redaktori atď. Ale ako politici a odborníci vo verejnej správe ste žalostne bezvýznamní a podpriemerní. Najhoršie je dať nádej na zmenu a potom zlyhať.
Namiesto toho, aby ste dali spomedzi seba do výkonu najlepších z najlepších, zlyhali ste, podľahli ste opojeniu z papalášskych funkcií a uverili vlastnej vlastnej dokonalosti. Stali sa z vás kindersmeráci.
Neponúkli ste nič, len dookola omieľate mantru o rozviazaných rukách, ako dajaká treťotriedna manipulatívna sekta, opakujúca lož dovtedy, dokým sa stane pravdou.

Prehliadate pochybenia OČTK, ktoré Najvyšší súd, Ústavný súd ale aj Európsky súd pre ľudské práva opakovane pomenoval. Neviete sa s tým vysporiadať a hráte s občanmi rovnako opovážlivú hru na slepých a hluchých, ako smeráci pred vami.

Potvrdili ste, že politikom môže byť len človek s vysokou kvalifikáciou, preukázateľnou morálnou integritou, bez akýchkoľvek pochybení z minulosti ( a tých máte v súvislosti so zákazkami mnoho, keďže mnoho z vás nie sú nepopísané listy papiera).
Bez kompromisu a so všetkými nárokmi na najvyššie kritéria súčasne.
A takí mnohí z vás, koaličných politikov, nie ste.

Chránite si vlastné zadky. Vy, bezvýznamní podržtaškovia a cirkusanti, ktorí by ste si na slanú vodu nevedeli zarobiť a preto ste servilní k Matovičovi, lebo ste mu vďační za trafiky. Držíte ho bezohľadne v prvej línii a necháte ho čeliť fackám, lebo viete, že by ste v tej línii museli byť sami. Vidíte, že je indisponovaný (veľmi slušne povedané), ale vyhovuje vám to. Pekných hadov si Matovič na hrudi chová, čo samozrejme nijako nemení nič na veci, že jediné, čo tento človek vie robiť, je predávať inzeráty v regionálnych novinách. Ale nie preboha riadiť štát a dokonca verejné financie!

Ste servilní každý k svojmu predsedovi a preto nikdy nebudete schopní nominovať expertov. Vždy si budete diletansky a vo svojej malosti a primitivizme deliť funkcie, pretože najväčším úspechov vo vašich malých a bezvýznamných životoch bude voziť sa vládnym bavorákom, využívať vládne zariadenia, cestovať na „zahraničné návštevy“ s frajerkami a tľapkať sa po pleci, vzájomne si dokazujúc, aký biznis ste s tými tupými voličmi dokázali vykšeftovať. Dôveru za osobné benefity a štátny príspevok.

PS: „smerákmi“ nazývam všetkých tých, o ktorých sa vie, ako boli prisatí na štátny rozpočet a aké peňazovody si vytvorili za roky pôsobenia v politike, alebo jej ovládaním. Nie tých naivných a odhodlaných komunikálnych politikov na miestnej úrovni, ktorých smerácke politbyro a spol. v dôsledku zovretej železnej ruky oligarchie hodilo cez palubu

Ako sprzniť Ústavu SR – kauza Migy

20.03.2023

Tak sme sa dozvedeli, že transparentná vláda bude utajovať právnu analýzu, vypracovanú z verejných zdrojov a verejnými činiteľmi. Vraj preto, aby nebola kritizovaná. Dozvedeli sme sa, že ústavným právnikom, ktorý celý proces mal „odobriť“, je pán Hollý. Hneď sme kľudnejší. Ten pán Holý, ktorý predložil zákon o výstavbe a zákon o územnom plánovaní, [...]

Ako ukončiť vojnu? Jednoducho

26.02.2023

Tam, kde končí intelekt, začína agresia a sila. Každá vojna je preto zlyhaním rozumu a diplomacie. Čo sa dá urobiť preto, aby k nástupu sily nedošlo? Aby diplomata a politika nenahradil násiliachtivý vojak?

Maďar pomohol, Slovák spackal

30.01.2023

Čo také sa musí stať, aby už konečne na ministerstve životného prostredia zasiahla Národná kriminálna agentúra? Desiatkam tisícov ľudí niekto úmyselne poškodzuje zdravie. Riešenie štát našiel, ale zopár osôb ho zmarilo. Trestný činom totiž nie je len to, ak niekto koná nezákonne, ale aj ak nekoná, hoci mu zákon ukladá povinnosť konať.

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

Dmitrij Medvedev

Zatknú Putina v Juhoafrickej republike? Bolo by to vyhlásenie vojny Rusku, tvrdí Medvedev

23.03.2023 16:59

Juhoafrická republika, do ktorej by mal vycestovať Putin, je jedným zo 120 štátov sveta, ktoré majú povinnosť zadržať na svojom území každého, na koho bol vydaný zatykač ICC.

Sauli Niinistö

Fínsko je bližšie k vstupu do NATO

23.03.2023 16:45

Turecký parlament urobil prvý krok k ratifikácii vstupu Fínska do Severoatlantickej aliancie. Potrebné zákony podpísal tiež fínsky prezident.

Igor Matovič, parlament

Na ďalšiu atómovku má Matovič už aj plán B a C. Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách chce presadiť za každú cenu

23.03.2023 16:22

Ak návrh prejde, štát podľa šéfa OĽANO pokryje náklady mimoriadnym zdanením Slovnaftu.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 333594x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu

Kategórie