Založ si blog

Chorí musia byť solidárni so zdravými

Konečne to niekto povedal nahlas!

Chorí musia byť solidárni so zdravými a nákladnou liečbou nezaťažovať štátny rozpočet. To vám odkazujú Matovič s Hegerom a Kollárom.

Chorí, máte smolu. Čo už, život je nespravodlivý, ako povedal B. Kollár.

Vypočul som si Braňa Závodského v jeho relácii Naživo. Hosťami boli zdravotnícky analytik Globsecu Martin Smatana a  viceprezidentka Organizácie na ochranu práv pacientov Elena Marušáková. A odporúčam to aj Vám. Veľmi konštruktívny rozhovor.

Zdravie vraj patrí medzi priority. Ale vzhľadom na negatívne vyhliadky makroekonomických ukazovateľ vraj nebudú dostupné inovatívne lieky (a už dnes nie sú dostupné niektoré konvenčné). Proste liečba odvrátiteľných úmrtí je pre štát zaťažujúca, hoci sme v Európe najhorší. Liečby sa teda budú podľa toho rozhovoru zamietať. Po pandemických opatreniach, kedy museli onkologickí pacienti „povedať svojej diagnóze“, aby nepostupovala, ale kvôli opatreniam štátu počkala na vhodnejší čas, dostanú chorí ďalšiu ranu.

Takto môže zmýšľať len papaláš, ktorý vie, že ak on ochorie, jeho sa to týkať nebude. Pretože pri jeho prijatí do nemocnice bude na vrátnici stáť stoporene v pozore od riaditeľa nemocnice až po vrátnika každý. Lebo prišiel papaláš.

Chudobným sa liečba nemusí dostať, lebo im ju Slovensko neposkytne a nebudú si ju schopní zakúpiť v Rakúsku alebo Česku. A ani na Slovensku, pretože doplatky sú pre nízkopríjmové skupiny katastrofálne. Ako to je v Ústave SR? Všetci sme si rovní? Zakazuje sa diskriminácia podľa sociálneho statusu? Isteže. Ibaže niektorí sú rovnejší.

A ako povedal Boris Kollár v nedávnej debate ohľadne rodičovského príspevku, máte smolu. Máte choré dieťa? Nezamestnané dieťa, ktoré nemá príjem, pretože je invalidné alebo ZŤP? Nuž smola, ako povedal Boris Kollár. Príspevok nedostanete. Život nie je spravodlivý. Boris Kollár totiž vyslovil niečo ako: Nevyprodukovali ste pre štát zdroj príjmu, ste ekonomickou príťažou, je výhodné sa Vás zbaviť. Čo tam potom, že môže ísť o rodiča policajta, ktorý štátu slúžil, bol postrelený, je invalidný, ale nemá aktívny príjem a tak jeho rodič nemá nárok na nič.

Fakt musí niekto nášmu vrcholnému predstaviteľovi pripomenúť, že práve preto, že je život nespravodlivý, máme tu princíp solidarity a nejaké kompenzačné opatrenia, ktoré by mali nespravodlivosť zmierňovať? Asi musí. Ale nezabúdajme, že to, čo sme si zvolili, je našim obrazom. To preto, aby sme vedeli, prečo sa v zahraničí mnohí hanbíme.

PS: Ak by ste sa chceli spýtať, kde sú peniaze, ktoré mohli vyššie uvedený stav zvrátiť, spýtajte sa najlepšieho ministra financií, zdravotníctva, premiéra v jednej osobe. Veď viete koho. Má totiž pripravené miliardy na ďalšie atómovky, ktoré mu napadli z večera do rána, keď sedel na wc. Nikto o ničom nevie, nikto nič neanalyzoval, nepripomienkoval. Ale svorne si vzájomne naši zvolení predstavitelia odhlasujú všetko. Pretože jeden drží druhého za orechy cez ministerstvo vnútra v súčasnosti, druhý svojim hlasovaním pred hrozbou z budúcnosti. A takto si tu na Slovensku žijeme. Ako na stredne veľkom statku, kde podpriemerní a svetom neuznávaní malomeštiaci rozhodujú o poddaných spôsobom, že nikto vo vyspelejších ekonomikách nechce ani len uveriť tomu, že by sme boli až takí sprostí a tolerovali to.

 

 

 

Tolerujem zvrátenosť a inakosť

19.10.2022

Chcel som len napísať, že tolerujem inakosť, častokrát zvrátenosť, ktorú by si mnohí mali nechať doma a nevyťahovať ju na verejnosť.

Chráni EÚ spotrebiteľa?

02.10.2022

Namiesto toho, aby EÚ chránila občanov a spotrebiteľov, chráni špekulantov.

#bezvyznamnidiletanti. gov. sk

07.08.2022

Dámy a páni, ste možno dobrí otcovia a mamy, skvelí kamaráti, perfektní organizátori detských táborov, zodpovední projektoví manažéri, úradníci, čašníci, redaktori atď. Ale ako politici a odborníci vo verejnej správe ste žalostne bezvýznamní a podpriemerní.

Maroš Žilinka

Všetci krajskí prokurátori sa zastali Žilinku: Paragraf 363 zabezpečuje právo

06.12.2022 14:29

Krajskí prokurátori kritizujú dehonestujúce vyjadrenia politikov voči Žilinkovi.

Paulíny Chachaland

Svedkyňa z Chachalandu: Paulíny sa ma pýtal na sex, chcel moje fotografie

06.12.2022 13:19

Roman Paulíny čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora.

Čína Peking prezident Ťiang Ce-min rozlúčka

Čína sa na tri minúty zastavila, aby si uctila pamiatku zosnulého exprezidenta

06.12.2022 12:20

Zastavili sa aj trhy s akciami, menami a dlhopismi. Ťiang Ce-min zomrel vo veku 96 rokov.

Lekár, zdravie, zdravotná poisťovňa+

Systém prišiel o ďalších 400 sestier, štvrtina lekárov je v dôchodkovom veku

06.12.2022 11:59

V roku 2008 bolo 33 772 zdravotných sestier, zatiaľ čo vlani už len 31 190.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 321703x
Priemerná čítanosť článkov: 3656x

Autor blogu

Kategórie