Založ si blog

Tolerujem zvrátenosť a inakosť

Chcel som len napísať, že tolerujem inakosť, častokrát zvrátenosť, ktorú by si mnohí mali nechať doma a nevyťahovať ju na verejnosť. Keď tak čítam niektoré diskusné príspevky, naozaj proti vám, hlúpym, nič nemám. Nikto nemôže za to, že sa narodil s podpriemernou mentálnou výbavou, ktorá mu nedovolí napísať okrem hlúpeho agresívneho a urážlivého príspevku nič zmysluplné a hodnotné. 

Ale vyjadrujem nádej, lebo spoločnosť má prvky tolerancie pevne zakotvené. Tak napr. aj hlúpi ľudia môžu pokojne mať a vychovávať svoje deti, nech je to akokoľvek zvrátené.

Veď si len predstavme: Chcete mať deti a „Štátna pôrodná komisia“ by po posúdení základe mentálnej výbavy žiadateľov – muža a ženy, udelila povolenie na plodenie a ich výchovu.  Aby spoločnosť neprodukovala menej hodnotných jedincov.

Mimochodom, nezažili sme už niekoľkokrát v histórii takéto psychapatické pokusy psychicky narušených šialencov s podporou slabochov a duševných mrzákov, ktoré končili miliónmi mŕtvych? Je majorita tak sprostá, že potrebuje opakovať svoje chyby?

Podporujem všetkých slušných ľudí a je mi úplne jedno, akú majú sexuálnu orientáciu, akej farby pleti či národnosti sú. Svet sa vždy rozdeľoval len na múdrych a sprostých. A sprostí (v ojedinelých prípadoch aj múdri s psychiatrickou diagnózou) vždy hľadali spôsob, ako nad múdrymi vyniknúť násilým a agresiou.

Tak, ako sa homosexuál nestará do mojej sexuálnej orientácie, tak sa ja nestarám do jeho. Že sa baby či chalani držia za ruky? Skôr považujem šokujúce, ak sa komunita z času na čas musí ozvať pomenovať krivdy, s ktorými sa im ťažko žije. Ako je to v 21. storočí vôbec možné, že sa niekto cíti byť ohrozený, šikanovaný a je terčom hnevu, posmeškov a pohŕdania? Musí výjsť do ulíc a  robiť pre ľudí osvetu?  Je to pre nás nastavenie zrkadla vyspelosti a tolerancie spoločnosti. Netolerancia je obrazom provinčnosti, zaostalosti, nevyspelosti. Nemyslite si mnohí z vás, že ak ste boli v na dovolenke týždeň v Turecku či Egypte, ste scestovaní.

A naše myslenie vidieť aj v politike. Volíme prvou signálnou sústavou. Ako jednobunkovce, reagujúce na svetlo, my reagujeme len na základné podnety a to sú naše volebné preferencie. Kritické myslenie máme vďaka totalite na mizivej úrovni a nedokážeme si vytiahnuť hlavu zo svojej vlastnej … ulity.

Taký Igor Matovič je tiež skvelým príkladom. Ako malé decko, ktoré neznesie, že niekto iný získava väčšiu pozornosť, ako on. Mal som z jeho statusu pocit, že ešte aj smrť považuje za dôvod pre závisť.

Nad chlapom pobehujúcom v parochni sa bohorovne pohoršujeme, ale pomočený ožran, páchnuci od exkrementov je tolerovaná súčasť nášho každodenného života rovnako, ako mlátená a vreštiaca žena, ktorej krik pretína ticho dedinského večera, alebo hluk bytovky. Dvaja ľudia držiaci sa za ruky sú zvrátenejšou predstavou, ako duchovný, ktorý zneužíva deti. A ospravedlňujeme to siahodlhými úvahami o biologickej prapodstate človeka, o mentálnom nastavení toho druhého namiesto toho, aby sme sa zamerali na to svoje vlastné. Navyše bez poznania problematiky, bez znalostí z oblasti kultúry a antropológie mnohí vystavujú na obdiv svoju jednoduchosť a mentálnu obmedzenosť, ktorú ostatní musia tolerovať, hoci sami tolerantní nie sú.

 

Chorí musia byť solidárni so zdravými

17.10.2022

Konečne to niekto povedal nahlas!

Chráni EÚ spotrebiteľa?

02.10.2022

Namiesto toho, aby EÚ chránila občanov a spotrebiteľov, chráni špekulantov.

#bezvyznamnidiletanti. gov. sk

07.08.2022

Dámy a páni, ste možno dobrí otcovia a mamy, skvelí kamaráti, perfektní organizátori detských táborov, zodpovední projektoví manažéri, úradníci, čašníci, redaktori atď. Ale ako politici a odborníci vo verejnej správe ste žalostne bezvýznamní a podpriemerní.

Paulíny Chachaland

Svedkyňa z Chachalandu: Paulíny sa ma pýtal na sex, chcel moje fotografie

06.12.2022 13:19

Roman Paulíny čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora.

Čína Peking prezident Ťiang Ce-min rozlúčka

Čína sa na tri minúty zastavila, aby si uctila pamiatku zosnulého exprezidenta

06.12.2022 12:20

Zastavili sa aj trhy s akciami, menami a dlhopismi. Ťiang Ce-min zomrel vo veku 96 rokov.

Lekár, zdravie, zdravotná poisťovňa+

Systém prišiel o ďalších 400 sestier, štvrtina lekárov je v dôchodkovom veku

06.12.2022 11:59

V roku 2008 bolo 33 772 zdravotných sestier, zatiaľ čo vlani už len 31 190.

sneh česko

Husté sneženie komplikuje v Česku dopravu, bez elektriny sú tisícky domácností

06.12.2022 11:40

V Stredočeskom a Juhočeskom kraji napadlo na niektorých miestach okolo desať centimetrov nového ťažkého snehu.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 321698x
Priemerná čítanosť článkov: 3656x

Autor blogu

Kategórie