Založ si blog

Asociácia výrobcov gumenných medvedíkov kritizuje antivaxerov!

Asociácia výrobcov gumenných medvedíkov kritizuje antivaxerov!

Ach, tie statusy nezodpovedných antivaxerov! Ako to je možné, že to stále nepochopili?

My, asociácia výrobcov gumenných medvedíkov, spolu s výživovými poradcami 389. dvojdňového kurzu ukončeného regulárnym diplomom (zalaminovaným, samozrejme), meračmi podkožného tuku, absolventi masmediálnej komunikácie, sociálnej práce a potravinárskej chémie (pozor na to, molekula ako molekula, infektológ ako potravinár) spolu s vedeckými kapacitami infektológie a virológie nechápeme, prečo to tá laická verejnosť nedokáže pochopiť.

Ehm, možno to teda nevieme ani tak my, keďže sme nepublikovali jedinú vedeckú prácu, nenapísali jedinú monografiu a s výnimkou časopisu Život sme neprispeli do žiadneho časopisu. Ale skutoční experti vedia a my sme tak trochu na ich úrovni.

Prezradíme Vám (ale nikomu to nehovorte), že merači podkožného tuku si zvyšujú nízke sebavedomie posmeškami z dietológa Bukovskeho :))) Paradox, však?

Síce je to vyštudovaný doktor a my vieme, že štúdium medicíny dá každý blbec. Robí vďačne osvetu a i keď si promuje svoje knohy, pre zdravý život obyvateľov robí napriek zopár diskutabilným tvrdeniam viac, než štát za polstoročie.

Ale taký niekoľkodňový kurz doplnkov výživy a merania sádla ukončite pekným farebným certifikátom! NIektoré majú aj obrázky! A to nie je len tak do psej matere! To už viete diagnostikovať všetkým “klientom” všetky zákerne ochorenia! A čo diagnostikovať, dokonca liečiť! Dve diódy do ruky (ergo do telesného otvoru) a vieme o Vás všetko. Labáky, diagnostika, interpretácia? Bóže, ste trápni, nič nechápete. Študovať roky medicínu, poznať detailne všetky anatomické procesy, keď sa dá ísť na párdňový kurz, postovat vyškerených smajlíkov a písať “my a vedci” máme rovnaký názor 🙂 

Síce nemáme svoj názor, vieme o tom asi toľko, čo anivaxeri, ale vieme, že ak dáme vyškereného smajlíka a hejt k Bukovskému a spomenieme v úvodzovkach, že je dietológ, tým sme dosiahli argumentačný orgazmus. 

My síce dobre vieme, že naše kritické myslenie je na bode mrazu, čítanie s porozumením tiež a preto nerozporujeme žiadny názor, s ktorým nesúhlasíme, neuvádzame, kde sa náš opoment mýli a neuvádzame ani zdroje, z ktorých sme pri svojej analytickej činnosti, ktorá by odôvodňovala logickosť našich tvrdení, vychádzali. A tak nám neostáva nič iné, len sa nasprostasto usmievať, papagájovať to, čo sme niekde počuli a pripájať vyškerených smajlíkov na znak demonštrácie svojej bohorovnosti a vševedomosti.

A ak nepripojíme k smajlíkom slovo „dezolát“ a „čipy“, to je ako preraďovanie z pruhu do pruhu so smerovkami. To už nie je „in“.

Tak nás láskavo nerušte, my, asociácia výrobcov gumových medvedíkov spolu s výživovými poradcami, meračmi sádla a diódovými diagnostikmi máme spolu s kvalifikovanými infektológmi a virológmi dôležité poslanie. Kým oni budú trpezlivo vysvetlovať, my budeme predstierať múdrosť a hejtovať.

PS1: V nasledujúcom príspevku sa skúsime výrobcov gumových medvedíkov spýtať, čo si myslia o hlavnom cieli vakcinácie, ktorým je zvýšenie kolektívnej imunity a ochrana ohrozených rizikových skupín. A to najmä v kontexte so zisteniami amerického Centers for Desease Control and Prevention, podľa ktorých majú očkovaní takmer rovnakú infekčnú nálož, ako neočkovaní a sú rizikom pre samotných očkovaných s oslabenou imunitou, ako aj neočkovaných, ktorí by sa radi očkovať dali, ale očkovanie je vzhľadom na ich zdravotný stav kontraindikované ( a to sú aj osoby vo vyššom veku, s ochoreniami).
A prečo si myslia, že ochrana zdravia obyvateľov je v súlade s tými to zisteniami a najmä tým nekonečným počtom výnimiek z testovania a karantény, ktoré môžu bez evidencie a anonymne prechádzať hranicami… A tiež, či návšteva Svätého Otca neposunie ohrozené skupiny, hoci očkované, bližšie k Bohu… A to nie podľa názoru mečačov sádla s diódami, ani podľa marketérov a masmediálnych komunikátorov, ani podľa profesorov sociálnej práce. Ale podľa erudovaných infektológov z amerického Centers for Desease Control and Prevention (pod americkým ministerstvom zdravotníctva)

PS2: Poučné okienko

Čo je Duning-Kruger efekt?

Ide o typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby či osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti a výkon v porovnaní s ostatnými. Takíto jedinci majú väčšie ťažkosti rozpoznať svoje reálne schopnosti, čo je spôsobené hlavne nedostatkom ich metakognitívnych schopností. Naopak kvalifikovaní ľudia podhodnocujú svoje schopnosti a preceňujú silu ostatných. Tento jav objavili v roku 1999 David Dunning a Justin Kruger.

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt

#bezvyznamnidiletanti. gov. sk

07.08.2022

Dámy a páni, ste možno dobrí otcovia a mamy, skvelí kamaráti, perfektní organizátori detských táborov, zodpovední projektoví manažéri, úradníci, čašníci, redaktori atď. Ale ako politici a odborníci vo verejnej správe ste žalostne bezvýznamní a podpriemerní.

Ako premýšľa I. Matovič: Alkoholici a fajčiari zachraňujú vzdelávanie

07.06.2022

Posledné dni čelíme veľkým štatnickým gestám. Mnohí sú z tej náhlej a vyčerpávajúcej profesionality zmätení. Toľko konštruktívnej kritiky v debatách ešte doposiaľ nezaznelo. Odôvodnený, riadne prerokovaný prorodinný a protiinflačný návrh, dopadová analýza, odborne podložená extrapolácia ďalšieho možného vývoja a variantné situácie s opatreniami [...]

Kto ovláda NAKA, ten ovláda štát

25.04.2022

Áno, hrá sa o charakter štátu. Vyšetrovatelia NAKA, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Uzavretý kruh, ktorý drží v rukách veľkú moc. A kto tomuto kruhu vládne, ten ovláda celý štát. A stačí jedna pochybnosť a viera v právny štát sa rozplynie.

zeman

Česko by malo podľa Zemana prijať Rusov, ktorí utekajú pred mobilizáciou

25.09.2022 22:04

Český minister zahraničia však už skôr uviedol, že krajina by ruských utečencov prijímať nemala.

Branislav Strýček Mochovce Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne: Všetko je predané. Vládny plán B nás poženie do konkurzu

25.09.2022 21:41

Generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček zvolal na nedeľu večer mimoriadne stretnutie v bratislavskej centrále kvôli novému zákonu o energetike.

Rusko Vojna Mobilizácia Branci

Do armády povolali aj chorých či postarších. Ruské úrady po kritike sľubujú nápravu

25.09.2022 20:44

Putin pri ohlasovaní čiastočnej mobilizácie uviedol, že do armády budú povolaní iba ľudia s vojenskými skúsenosťami alebo s príslušnými schopnosťami.

Romana Tabák

Tabák prezradila svoju verziu bitky s Cigánikovou

25.09.2022 19:01

Romana Tabák (Sme rodina) reagovala na status Jany Bittó Cigánikovej (SaS), v ktorom rozobrala ich vzájomný piatkový konflikt.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 312014x
Priemerná čítanosť článkov: 3671x

Autor blogu

Kategórie