Založ si blog

Asociácia výrobcov gumenných medvedíkov kritizuje antivaxerov!

Asociácia výrobcov gumenných medvedíkov kritizuje antivaxerov!

Ach, tie statusy nezodpovedných antivaxerov! Ako to je možné, že to stále nepochopili?

My, asociácia výrobcov gumenných medvedíkov, spolu s výživovými poradcami 389. dvojdňového kurzu ukončeného regulárnym diplomom (zalaminovaným, samozrejme), meračmi podkožného tuku, absolventi masmediálnej komunikácie, sociálnej práce a potravinárskej chémie (pozor na to, molekula ako molekula, infektológ ako potravinár) spolu s vedeckými kapacitami infektológie a virológie nechápeme, prečo to tá laická verejnosť nedokáže pochopiť.

Ehm, možno to teda nevieme ani tak my, keďže sme nepublikovali jedinú vedeckú prácu, nenapísali jedinú monografiu a s výnimkou časopisu Život sme neprispeli do žiadneho časopisu. Ale skutoční experti vedia a my sme tak trochu na ich úrovni.

Prezradíme Vám (ale nikomu to nehovorte), že merači podkožného tuku si zvyšujú nízke sebavedomie posmeškami z dietológa Bukovskeho :))) Paradox, však?

Síce je to vyštudovaný doktor a my vieme, že štúdium medicíny dá každý blbec. Robí vďačne osvetu a i keď si promuje svoje knohy, pre zdravý život obyvateľov robí napriek zopár diskutabilným tvrdeniam viac, než štát za polstoročie.

Ale taký niekoľkodňový kurz doplnkov výživy a merania sádla ukončite pekným farebným certifikátom! NIektoré majú aj obrázky! A to nie je len tak do psej matere! To už viete diagnostikovať všetkým “klientom” všetky zákerne ochorenia! A čo diagnostikovať, dokonca liečiť! Dve diódy do ruky (ergo do telesného otvoru) a vieme o Vás všetko. Labáky, diagnostika, interpretácia? Bóže, ste trápni, nič nechápete. Študovať roky medicínu, poznať detailne všetky anatomické procesy, keď sa dá ísť na párdňový kurz, postovat vyškerených smajlíkov a písať “my a vedci” máme rovnaký názor 🙂 

Síce nemáme svoj názor, vieme o tom asi toľko, čo anivaxeri, ale vieme, že ak dáme vyškereného smajlíka a hejt k Bukovskému a spomenieme v úvodzovkach, že je dietológ, tým sme dosiahli argumentačný orgazmus. 

My síce dobre vieme, že naše kritické myslenie je na bode mrazu, čítanie s porozumením tiež a preto nerozporujeme žiadny názor, s ktorým nesúhlasíme, neuvádzame, kde sa náš opoment mýli a neuvádzame ani zdroje, z ktorých sme pri svojej analytickej činnosti, ktorá by odôvodňovala logickosť našich tvrdení, vychádzali. A tak nám neostáva nič iné, len sa nasprostasto usmievať, papagájovať to, čo sme niekde počuli a pripájať vyškerených smajlíkov na znak demonštrácie svojej bohorovnosti a vševedomosti.

A ak nepripojíme k smajlíkom slovo „dezolát“ a „čipy“, to je ako preraďovanie z pruhu do pruhu so smerovkami. To už nie je „in“.

Tak nás láskavo nerušte, my, asociácia výrobcov gumových medvedíkov spolu s výživovými poradcami, meračmi sádla a diódovými diagnostikmi máme spolu s kvalifikovanými infektológmi a virológmi dôležité poslanie. Kým oni budú trpezlivo vysvetlovať, my budeme predstierať múdrosť a hejtovať.

PS1: V nasledujúcom príspevku sa skúsime výrobcov gumových medvedíkov spýtať, čo si myslia o hlavnom cieli vakcinácie, ktorým je zvýšenie kolektívnej imunity a ochrana ohrozených rizikových skupín. A to najmä v kontexte so zisteniami amerického Centers for Desease Control and Prevention, podľa ktorých majú očkovaní takmer rovnakú infekčnú nálož, ako neočkovaní a sú rizikom pre samotných očkovaných s oslabenou imunitou, ako aj neočkovaných, ktorí by sa radi očkovať dali, ale očkovanie je vzhľadom na ich zdravotný stav kontraindikované ( a to sú aj osoby vo vyššom veku, s ochoreniami).
A prečo si myslia, že ochrana zdravia obyvateľov je v súlade s tými to zisteniami a najmä tým nekonečným počtom výnimiek z testovania a karantény, ktoré môžu bez evidencie a anonymne prechádzať hranicami… A tiež, či návšteva Svätého Otca neposunie ohrozené skupiny, hoci očkované, bližšie k Bohu… A to nie podľa názoru mečačov sádla s diódami, ani podľa marketérov a masmediálnych komunikátorov, ani podľa profesorov sociálnej práce. Ale podľa erudovaných infektológov z amerického Centers for Desease Control and Prevention (pod americkým ministerstvom zdravotníctva)

PS2: Poučné okienko

Čo je Duning-Kruger efekt?

Ide o typ poznávacej chyby, na základe ktorej menej kvalifikované osoby či osoby s nízkymi schopnosťami a kompetenciami v danej oblasti výrazne nadhodnocujú svoje schopnosti a výkon v porovnaní s ostatnými. Takíto jedinci majú väčšie ťažkosti rozpoznať svoje reálne schopnosti, čo je spôsobené hlavne nedostatkom ich metakognitívnych schopností. Naopak kvalifikovaní ľudia podhodnocujú svoje schopnosti a preceňujú silu ostatných. Tento jav objavili v roku 1999 David Dunning a Justin Kruger.

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Dunningov-Krugerov_efekt

Test (súvisiaci s rozhodnutím GP): Ste idiot?

01.09.2021

Aj ty si už komentoval uznesenie Generálnej prokuratúry o prepustení exriaditeľa SIS Pčolinského z väzby?

Môžeme mať vo vláde intergalaktického idiota? Môžeme

19.08.2021

Desiatky tisícok žien, detí, starcov. Mali šancu úmrtie odvrátiť. Mali šancu dlhšie žiť. Mali šancu žiť. Nedostali ju, nakoľko ich život za to zrejme podľa vlády SR nestál. Ich liečba bola drahá, nehospodárna, neefektívna. Predĺžiť život o rok? O päť? O desať? Vyliečiť? Nedá sa. Stojí to veľa a nie sú peniaze. A štát nemá. Pacient, budúci pozostalí, [...]

Vláda úspešne zavŕšila polčas rozpadu slovenskej morálky

04.07.2021

Malo to byť inak. Po 12 ročnej frustrácii, korupcii, klientelizme, rozdávaniu trafík, tlačenie si svojich „našich“ mali prísť elity. Odborníci, ktorí mali uchopiť štát, jeho výkonné funkcie, zaviesť transparentnosť a prísne dodržiavanie práva a jeho vymožiteľnosti.

Island, voľby, Katrín Jakobsdottirová

Island bude mať prvý v Európe parlament s prevahou žien

26.09.2021 18:07

Islandská vládna koalícia v sobotňajších voľbách opäť získala väčšinu v parlamente.

domy na Luníku IX

Na Luníku IX začínajú so svojpomocnou výstavbou domov

26.09.2021 17:43

Záujemcovia musia rok sporiť, vziať si mikropôžičku a splácať ju. Budú sa pripravovať viac ako rok, pomôžu im stavební učitelia.

Trebišov, požiar haly

Požiar odpadu v hale v Trebišove urobil škodu za 800-tisíc eur

26.09.2021 16:52

Na 800 000 eur bola predbežne vyčíslená škoda spôsobená nedeľňajším požiarom odpadu v hale v Trebišove.

China Canada Huawei

Ako počas studenej vojny. Čína zvládla hru na vydieranie

26.09.2021 16:36

Nebola to výmena niekde nadránom na zahmlenom moste. Ale časy studenej vojny sa predsa len do istej miery pripomenuli.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 272615x
Priemerná čítanosť článkov: 3734x

Autor blogu

Kategórie