Založ si blog

Oslovujem Vás, plných nenávisti k iným

Voľby v znamení nenávisti odhalili čosi hnilé v tomto štáte. Nikam sme sa neposunuli. Mladí mali ísť príkladom. Namiesto toho šíria nenávisť a ideologické odmietanie diskusie a akéhokoľvek iného názoru, než svojho. Sfanatizovaný dav, ktorý nevie vymenovať ani tri ekonomické, sociálne, environmentálne a zdravotnícke opatrenia z toho rozsiahleho programu svojej strany, na ktorý sa tak často odvoláva. 

Zato jednohlasne všetci opakujú jednoduché predvolebné hesla ako “dosť bolo chaosu”, “aby mladí neodchádzali”, alebo “dosť bolo Fica”.

Akákoľvek diskusia končí osobnými útokmi, nenávisťou, prejavmi intolerancie, odmietania diskusie. Nulová tolerancia kritického myslenia. Je to paradoxné, pretože najmä mladí sa často na kritické myslenie odvolávajú. Hovoria o boji s dezolátmi, o skúmaní, bádaní, overovaní zdrojov. Pritom nemajú potrebu poznať ani program, ani opatrenia, ani legislatívne návrhy zmien, ani dopad na štátny rozpočet, na úspory, na dane.

Prehovorím k Vám. Voličom PS.
No schválne, tak si sami pre seba zodpovedzte aspoň jednu prioritu napríklad v zdravotníctve, ako ju strana Vašej voľby plánuje personálne a legislatívne vyriešiť, s akým dopadom na štátny rozpočet (Úspory? Zvýšenie deficitu?), odkiaľ získa zdroje…To je v poriadku, že neviete. V programe to totiž ani nenájdete a úprimne, ani Vám to nechýbalo, však?

Zato sformulované heslá lídrov máte zaryté pod kožou spolu s pocitom, že niekam patríte a ste súčasťou tej správnej veci a komunity, v ktorej sa cítite užitočne, bezpečne a pre ciele ktorej neváhate byť argesívni, hrubí a tolerovať násilie. Aký je to protiklad s pocitmi šťastia a nadšenia, ktoré ste pocítili na koncerte skvelej kapely Para na Hlavnom námestí v Bratislave, kde sa na vlne endorfínov do hláv nadšencov podprahovo zviezol Michal „Almighty“ Šimečka ako na tobogáne…

Stratená generácia, ktorá si zvykla prispôsobovať pravidlá podľa svojich potrieb. Zákon nezákon, idú si podľa svojho presvedčenia a ak považujú zákon za zlý, neváhajú šíriť anarchiu a ignorovať právne istoty ostatných občanov a znižovať vymožiteľnosť práva. 

Za nenávisť, akú sa začali prejavovať po spľasnutí 23,5% bubliny v exit poll niektorí voliči PS, by sa nehanbil ani sám Adolf Hitler. Počúvať, ako majú tí starí už skapať, lebo iste volili Fica, je v kontexte ešte nedávnych vyjadrení a výziev voličov PS k tolerancii inakosti a práva na vyjadrenie svojho názoru tak obludné a pokrytecké, že výzva na zamyslenie asi príde úplne zbytočná. Ten pocit nadradenia, ktorý poskytol dubiózny prieskum o tom, že stranu PS volia prevažne vysokoškoláci je sebaklam založený na obludnom nesebavedomí aleboi mentálnej slabosti.  Je totiž viac než isté, že vzdelanie nie je dôkazom intelektu. A v podmienkach slovenského vysokého školstva, v ktorom vychovávame desiatky tisíc masmediálnych komunikátorov, marektérov, sociálnych pracovníkov a politológov to vyznie skutočne pochybne.

Takže, milí voliči. Pozrite sa na seniora. Čo vidíte? Svoju budúcnosť! Tak si prosím vytiahnite hlavu z vlastného zadku začnite sa správať ako ľudia! S úctou, rešpektom, s trpezlivosťou. Príkladne! Veď Vy ste tí správni! Vysvetľujte, dôvoďte, komunikujte. Nesnažte sa zabiť, odstrániť, nechať skapať, OK? Ide o ľudí, vďaka ktorým ste bezplatne vyštudovali svoije školy a nie všetci seniori volili stranu, s ktorou sa nestotožňujete. Apropo, ste horší, ako Smeráci. Takú nenávisť k človeku s iným politickým názorom snáď nemajú ani oni. Vidieť, ako sú tie princípy plytké a použiteľné len vtedy, keď to vyhovuje.

Veľké sklamanie aj to slov pána Šimečku. 

Namiesto povzbudenia občanov a voličov, že PS stojí pred prahom naplnenia cieľov pre kvalitný život sa necháva v emóciach a rozcítený nadšene počuť, ako je šťastný, že bude so svojimi kolegami v NR SR. A voliči čapkajú…. Akosi im nedochádza, že nepočuli to, čo počuť mali. 

O niečo neskôr sa pán Šimečka vyjadril, že jeho ego je vyššia priorita, než prospech a vývoj Slovenska. Má vraj najviac hlasov (okrem Smeru) a preto chce byť premiérom. Lebo taký je zvyk, že ten, čo má v koalícii najviac hlasov, obsadzuje premiéra. A on to nemieni meniť. Ani za cenu, že koalíciu zostaví SMER, HLAS, SNS…  Tomu sa povedia priority. Ale OK, buďme tolerantní, je nadšený úspechom a musí ho stráviť. Mal by však myslieť na hodnoty, za ktoré bojoval. Mal by myslieť na toleranciu a pochopenie, o ktorom v súvislosti s právami LGBT tak úprimne hovoril. Pretože zdá sa, že po voľbách sa zabúda akosi prirýchlo.

V každom prípade, nenávisť vyplávala na povrch a ukázala v plnej nahote stav našej spoločnosti. Pohŕdanie inými ľuďmi len pre ich politický názor. Pre ich vek, vzdelanie, mentálny stav. Agresívne a násilné prejavy. A ešte prednedávnom ste boli šokovaní z vraždy, motivovanej inou sexuálnou orientáciou. Veľmi, veľmi smutná doba. A Vy, mladí, voliči PS, ste mali byť nádejou.

 

A je to vonku! Taraba prichytený!

28.01.2024

Politici vedú dva životy a majú dve tváre.

Diskusia o výške trestov je témou populistov

28.01.2024

Spoločnosť sa zabáva, zatiaľ čo podstata uniká. Riešime tresty za korupciu, zatiaľ čo korupčný systém zostáva nepovšimnutý.

Kauza Olexu z TANAP odhalila skutočnú tvár

11.01.2024

Kauza riaditeľa Olexu z TANAP odhalila zbabelosť, pokrytectvo, faloš. Tie šialené a meravé tváre v dave diskutérov s výrazom absolútnej myšlienkovej prázdnoty a názorovej poslušnosti. Bez štipky snahy o čítanie s porozumením. Opakovaním vzájomne odpočutých mantier potláčajúc kritické myslenie. Ale s túžobnou snahou dať najavo jeden pred druhým opovrhnutie. Pretekať [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 373679x
Priemerná čítanosť článkov: 3700x

Autor blogu

Kategórie