Založ si blog

Opozičné denníky systematicky zvyšujú SMER-u volebné preferencie

Posledné týždne stúpa agresivita denníkov, radených ako opozičné. Ide najmä o denníky SME, DenníkN, ale i menej náročný plátok, akým je napríklad portál topky.sk. Frekvencia titulkov, za čo všetko môže sme je razantne stúpajúca a obsah týchto článkov je až tak násilne umelý, že sa už i stredo-pravý sympatizant musí nahnevať. Tak napríklad:

Divne nenáročný portál topky.sk v ostatnom vydaní uvádza analýzu amerického Washington Post, pričom za škandály SMER-u považujú 1. učiteľské štrajky, 2. Ficove naťahovačky s Matovičom, 3. nekalé praktiky v zdravotníctve a 4. migračnú krízu v Európe.

Argesivita a útok na menej náročného voliča zo strany médií je fiaskom. Už aj stredo-pravý volič sa musí cítiť urazený a dotknutý spôsobom, akým s ním médiá komunikujú.

Na učiteľov sa kašľalo roky rokúce a počas každej vlády. Preto je na mieste otázka, či je toto len a len Ficova kauza a či pre objektivitu nie je vhodné písať, že to je kauza každej vlády od r. 1993.

Ficove naťahovačky s Matovičom sú kauzou SMER-u? No tak pardón. Niektoré médiá verejne prezentujú závislosť a neobjektívnosť? Nie je práve Matovič rovnaký ústavný činiteľ, ako Fico? Matovič prehlási, že nájde pred svojím prahom dokumenty od účtov Fica na Belize a to je v poriadku? Matovič deň pred kontrolou prevedie podnik (súbor majetok viažúci sa k jeho živnosti) na nemajetného človeka za 122 mil., pričom na neho prevedie aj účtovníctvo nie právnickej osoby, ale svoje, teda fyzickej osoby-živnostníka, aby následne na druhý deň deklaroval na kontrole pred daňovým úradom, že už účtovníctvom nemá? A pochopiteľne, nemal ho už ani nemajetný sused a zamestnanec Matoviča. A toto je kauzou SMER-u? Skutočne stredo-pravé médiá majú potrebu urážať svojich sympatizantov?

Kauzy v zdravotníctve. Áno, sú spojené s ľuďmi okolo SMER-u a zdá sa, že sa SMER od Pašku a jeho ľudí dištancuje. Ale to je však veľmi málo, pretože to vyznieva ako tichý pasívny súhlas. Treba vyslať jasný signál. Začať konať, verejne odsúdiť.

Migračná kríza v Európe? Kauza SMER-u? To snáď nikto nemôže myslieť vážne. Pripíšme teda akejkoľvek lokálnej strane svetové ekonomickú recesiu.

Nuž s takýmto prístupom opozičné médiá urážajú svojich čitateľov-voličov a produkujú z nich podráždených a zmätených nerozhodných voličov, ktorí  voliť stredo-pravú stranu nebudú už len z trucu.

Denno-denné bombardovanie primitívnymi titulkami, konštatáciami a kauzálnymi konštrukciami, ktoré nie je možné myslieť už ani zo srandy a už vôbec nie z irónie, je neúnosné.

Niektoré opozičné média skĺzli na samé dno a ponúkajú nie odborné dôvodenie, hodné deklarovanej intelektuálnej úrovne svojich čitateľov, ale primitívne sugestívne a absolútne neskrývaným spôsobom deklarujúce sympatie svojim lídrom a antipatie svojim protivníkom, založené na populistických správach, na škandalóznych titulkoch bez obsahu, ako aj na nezmyselných tvrdeniach, ktorých následkom je práve efekt opačný. Podvedome vytvárajú pocit nedôvery nielen voči svojim plátkom, ale i voči stredo-pravým lídrom.

Ako sa hovorí, iniciatívny novinár je horší ako triedny nepriateľ…

 

Ak sa vysoké školstvo nezobudí, budem proti jeho podpore!

27.10.2017

Že je s odstupom času, kedy som študoval ja, taký bordel na vysokých školách, tak to som si ani len nepredstavoval. Toľko ignorácie a arogancie som dlho nezažil. Ľutujem tých študentov, v viac »

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Venezuela, kríza, nepokoje, Nicolás Maduro

Trump zakázal používanie venezuelských digitálnych mien

19.03.2018 20:47

Používanie venezuelských digitálnych mien jednotlivcami či firmami je v USA zakázané. Príkaz vydal prezident Donald Trump.

Herečka Cynthia Nixon na vyhlásení cien Gotham Awards v New Yorku.

Cynthia Nixonová zo Sexu v meste chce byť guvernérkou štátu New York

19.03.2018 20:27

Americká herečka Cynthia Nixonová, jedna z hviezd seriálu Sex v meste, sa chce uchádzať o guvernérske kreslo štátu New York.

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

O Gašparovi rozhodne minister

19.03.2018 19:09

Od nového ministra vnútra bude závisieť, či policajný prezident Tibor Gašpar zostane na svojom poste.

Ľubica Laššáková ministerka kultúry

Kultúrna obec ju vníma rozpačito (Profil Ľubice Laššákovej)

19.03.2018 19:00

Nateraz je tvárou známou skôr z komunálnej a regionálnej politiky. Pôsobí ako mestská poslankyňa za Smer v zastupiteľstve Banskej Bystrice.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 170808x
Priemerná čítanosť článkov: 2895x

Autor blogu

Kategórie