Založ si blog

Opozičné denníky systematicky zvyšujú SMER-u volebné preferencie

Posledné týždne stúpa agresivita denníkov, radených ako opozičné. Ide najmä o denníky SME, DenníkN, ale i menej náročný plátok, akým je napríklad portál topky.sk. Frekvencia titulkov, za čo všetko môže sme je razantne stúpajúca a obsah týchto článkov je až tak násilne umelý, že sa už i stredo-pravý sympatizant musí nahnevať. Tak napríklad:

Divne nenáročný portál topky.sk v ostatnom vydaní uvádza analýzu amerického Washington Post, pričom za škandály SMER-u považujú 1. učiteľské štrajky, 2. Ficove naťahovačky s Matovičom, 3. nekalé praktiky v zdravotníctve a 4. migračnú krízu v Európe.

Argesivita a útok na menej náročného voliča zo strany médií je fiaskom. Už aj stredo-pravý volič sa musí cítiť urazený a dotknutý spôsobom, akým s ním médiá komunikujú.

Na učiteľov sa kašľalo roky rokúce a počas každej vlády. Preto je na mieste otázka, či je toto len a len Ficova kauza a či pre objektivitu nie je vhodné písať, že to je kauza každej vlády od r. 1993.

Ficove naťahovačky s Matovičom sú kauzou SMER-u? No tak pardón. Niektoré médiá verejne prezentujú závislosť a neobjektívnosť? Nie je práve Matovič rovnaký ústavný činiteľ, ako Fico? Matovič prehlási, že nájde pred svojím prahom dokumenty od účtov Fica na Belize a to je v poriadku? Matovič deň pred kontrolou prevedie podnik (súbor majetok viažúci sa k jeho živnosti) na nemajetného človeka za 122 mil., pričom na neho prevedie aj účtovníctvo nie právnickej osoby, ale svoje, teda fyzickej osoby-živnostníka, aby následne na druhý deň deklaroval na kontrole pred daňovým úradom, že už účtovníctvom nemá? A pochopiteľne, nemal ho už ani nemajetný sused a zamestnanec Matoviča. A toto je kauzou SMER-u? Skutočne stredo-pravé médiá majú potrebu urážať svojich sympatizantov?

Kauzy v zdravotníctve. Áno, sú spojené s ľuďmi okolo SMER-u a zdá sa, že sa SMER od Pašku a jeho ľudí dištancuje. Ale to je však veľmi málo, pretože to vyznieva ako tichý pasívny súhlas. Treba vyslať jasný signál. Začať konať, verejne odsúdiť.

Migračná kríza v Európe? Kauza SMER-u? To snáď nikto nemôže myslieť vážne. Pripíšme teda akejkoľvek lokálnej strane svetové ekonomickú recesiu.

Nuž s takýmto prístupom opozičné médiá urážajú svojich čitateľov-voličov a produkujú z nich podráždených a zmätených nerozhodných voličov, ktorí  voliť stredo-pravú stranu nebudú už len z trucu.

Denno-denné bombardovanie primitívnymi titulkami, konštatáciami a kauzálnymi konštrukciami, ktoré nie je možné myslieť už ani zo srandy a už vôbec nie z irónie, je neúnosné.

Niektoré opozičné média skĺzli na samé dno a ponúkajú nie odborné dôvodenie, hodné deklarovanej intelektuálnej úrovne svojich čitateľov, ale primitívne sugestívne a absolútne neskrývaným spôsobom deklarujúce sympatie svojim lídrom a antipatie svojim protivníkom, založené na populistických správach, na škandalóznych titulkoch bez obsahu, ako aj na nezmyselných tvrdeniach, ktorých následkom je práve efekt opačný. Podvedome vytvárajú pocit nedôvery nielen voči svojim plátkom, ale i voči stredo-pravým lídrom.

Ako sa hovorí, iniciatívny novinár je horší ako triedny nepriateľ…

 

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Hmotná zodpovednosť úradníkov?

03.01.2017

Ako by ste prijali hmotnú, resp. i trestno-právnu zodpovednosť úradníkov? Nejde ani tak o pochybenia, ale o nečinnosť. Mýliť sa je ľudské. Ale nekonať je nezodpovedné. Uvediem príklad zo viac »

Ľuboš Bartečko, Jozef Švagerko, Arne Kroták

Primátor Švagerko, ktorý šoféroval opitý, vystúpil z KDH

25.09.2017 11:38

Ako uviedol, nechce priťažovať strane pred nadchádzajúcimi voľbami do vyšších územných celkov, osobitne levočskému primátorovi Milanovi Majerskému.

Kushner

Trumpov poradca Kushner používal vo funkcii súkromný poštový účet

25.09.2017 11:25

Počas kampane Trump často napádal Hillary Clintonovú pre používanie súkromného poštového účtu vo funkcii ministerky zahraničných vecí.

policia, odchodo do madarska,

Policajti testujú unikátnu metódu porovnávania pachových stôp

25.09.2017 11:23

Polícia testuje novú metódu porovnávania pachových stôp, ktorá môže pomôcť pri usvedčení páchateľov trestných činov.

Summit G8

Japonský premiér rozpustí parlament, chce predčasné voľby

25.09.2017 10:38

Japonský premiér Shinzo Abe plánuje vo štvrtok rozpustiť parlament. Chce tak otvoriť cestu k predčasným voľbám, v ktorých si mieni potvrdiť svoj mandát.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 163791x
Priemerná čítanosť článkov: 2824x

Autor blogu

Kategórie