Založ si blog

Opozičné denníky systematicky zvyšujú SMER-u volebné preferencie

Posledné týždne stúpa agresivita denníkov, radených ako opozičné. Ide najmä o denníky SME, DenníkN, ale i menej náročný plátok, akým je napríklad portál topky.sk. Frekvencia titulkov, za čo všetko môže sme je razantne stúpajúca a obsah týchto článkov je až tak násilne umelý, že sa už i stredo-pravý sympatizant musí nahnevať. Tak napríklad:

Divne nenáročný portál topky.sk v ostatnom vydaní uvádza analýzu amerického Washington Post, pričom za škandály SMER-u považujú 1. učiteľské štrajky, 2. Ficove naťahovačky s Matovičom, 3. nekalé praktiky v zdravotníctve a 4. migračnú krízu v Európe.

Argesivita a útok na menej náročného voliča zo strany médií je fiaskom. Už aj stredo-pravý volič sa musí cítiť urazený a dotknutý spôsobom, akým s ním médiá komunikujú.

Na učiteľov sa kašľalo roky rokúce a počas každej vlády. Preto je na mieste otázka, či je toto len a len Ficova kauza a či pre objektivitu nie je vhodné písať, že to je kauza každej vlády od r. 1993.

Ficove naťahovačky s Matovičom sú kauzou SMER-u? No tak pardón. Niektoré médiá verejne prezentujú závislosť a neobjektívnosť? Nie je práve Matovič rovnaký ústavný činiteľ, ako Fico? Matovič prehlási, že nájde pred svojím prahom dokumenty od účtov Fica na Belize a to je v poriadku? Matovič deň pred kontrolou prevedie podnik (súbor majetok viažúci sa k jeho živnosti) na nemajetného človeka za 122 mil., pričom na neho prevedie aj účtovníctvo nie právnickej osoby, ale svoje, teda fyzickej osoby-živnostníka, aby následne na druhý deň deklaroval na kontrole pred daňovým úradom, že už účtovníctvom nemá? A pochopiteľne, nemal ho už ani nemajetný sused a zamestnanec Matoviča. A toto je kauzou SMER-u? Skutočne stredo-pravé médiá majú potrebu urážať svojich sympatizantov?

Kauzy v zdravotníctve. Áno, sú spojené s ľuďmi okolo SMER-u a zdá sa, že sa SMER od Pašku a jeho ľudí dištancuje. Ale to je však veľmi málo, pretože to vyznieva ako tichý pasívny súhlas. Treba vyslať jasný signál. Začať konať, verejne odsúdiť.

Migračná kríza v Európe? Kauza SMER-u? To snáď nikto nemôže myslieť vážne. Pripíšme teda akejkoľvek lokálnej strane svetové ekonomickú recesiu.

Nuž s takýmto prístupom opozičné médiá urážajú svojich čitateľov-voličov a produkujú z nich podráždených a zmätených nerozhodných voličov, ktorí  voliť stredo-pravú stranu nebudú už len z trucu.

Denno-denné bombardovanie primitívnymi titulkami, konštatáciami a kauzálnymi konštrukciami, ktoré nie je možné myslieť už ani zo srandy a už vôbec nie z irónie, je neúnosné.

Niektoré opozičné média skĺzli na samé dno a ponúkajú nie odborné dôvodenie, hodné deklarovanej intelektuálnej úrovne svojich čitateľov, ale primitívne sugestívne a absolútne neskrývaným spôsobom deklarujúce sympatie svojim lídrom a antipatie svojim protivníkom, založené na populistických správach, na škandalóznych titulkoch bez obsahu, ako aj na nezmyselných tvrdeniach, ktorých následkom je práve efekt opačný. Podvedome vytvárajú pocit nedôvery nielen voči svojim plátkom, ale i voči stredo-pravým lídrom.

Ako sa hovorí, iniciatívny novinár je horší ako triedny nepriateľ…

 

Ak sa vysoké školstvo nezobudí, budem proti jeho podpore!

27.10.2017

Že je s odstupom času, kedy som študoval ja, taký bordel na vysokých školách, tak to som si ani len nepredstavoval. Toľko ignorácie a arogancie som dlho nezažil. Ľutujem tých študentov, v viac »

Ako svojmu blízkemu môžete zachrániť život

05.08.2017

Nech by sa informácie v tomto a predchádzajúcom príspevku zdali akokoľvek nepravdepodobné, je to žiaľ realita. Účelom je popísať prežité a pomôcť príbuzným, ktorí svojmu blízkemu pomáhajú, viac »

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

kompa Gabčíkovo

Gabčíkovo: Bude kompa aj dva tunely?

20.11.2017 20:00

Odborníci zatiaľ dávajú zelenú projektu dvoch tunelov popod prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 166111x
Priemerná čítanosť článkov: 2815x

Autor blogu

Kategórie