Založ si blog

Opozičné denníky systematicky zvyšujú SMER-u volebné preferencie

Posledné týždne stúpa agresivita denníkov, radených ako opozičné. Ide najmä o denníky SME, DenníkN, ale i menej náročný plátok, akým je napríklad portál topky.sk. Frekvencia titulkov, za čo všetko môže sme je razantne stúpajúca a obsah týchto článkov je až tak násilne umelý, že sa už i stredo-pravý sympatizant musí nahnevať. Tak napríklad:

Divne nenáročný portál topky.sk v ostatnom vydaní uvádza analýzu amerického Washington Post, pričom za škandály SMER-u považujú 1. učiteľské štrajky, 2. Ficove naťahovačky s Matovičom, 3. nekalé praktiky v zdravotníctve a 4. migračnú krízu v Európe.

Argesivita a útok na menej náročného voliča zo strany médií je fiaskom. Už aj stredo-pravý volič sa musí cítiť urazený a dotknutý spôsobom, akým s ním médiá komunikujú.

Na učiteľov sa kašľalo roky rokúce a počas každej vlády. Preto je na mieste otázka, či je toto len a len Ficova kauza a či pre objektivitu nie je vhodné písať, že to je kauza každej vlády od r. 1993.

Ficove naťahovačky s Matovičom sú kauzou SMER-u? No tak pardón. Niektoré médiá verejne prezentujú závislosť a neobjektívnosť? Nie je práve Matovič rovnaký ústavný činiteľ, ako Fico? Matovič prehlási, že nájde pred svojím prahom dokumenty od účtov Fica na Belize a to je v poriadku? Matovič deň pred kontrolou prevedie podnik (súbor majetok viažúci sa k jeho živnosti) na nemajetného človeka za 122 mil., pričom na neho prevedie aj účtovníctvo nie právnickej osoby, ale svoje, teda fyzickej osoby-živnostníka, aby následne na druhý deň deklaroval na kontrole pred daňovým úradom, že už účtovníctvom nemá? A pochopiteľne, nemal ho už ani nemajetný sused a zamestnanec Matoviča. A toto je kauzou SMER-u? Skutočne stredo-pravé médiá majú potrebu urážať svojich sympatizantov?

Kauzy v zdravotníctve. Áno, sú spojené s ľuďmi okolo SMER-u a zdá sa, že sa SMER od Pašku a jeho ľudí dištancuje. Ale to je však veľmi málo, pretože to vyznieva ako tichý pasívny súhlas. Treba vyslať jasný signál. Začať konať, verejne odsúdiť.

Migračná kríza v Európe? Kauza SMER-u? To snáď nikto nemôže myslieť vážne. Pripíšme teda akejkoľvek lokálnej strane svetové ekonomickú recesiu.

Nuž s takýmto prístupom opozičné médiá urážajú svojich čitateľov-voličov a produkujú z nich podráždených a zmätených nerozhodných voličov, ktorí  voliť stredo-pravú stranu nebudú už len z trucu.

Denno-denné bombardovanie primitívnymi titulkami, konštatáciami a kauzálnymi konštrukciami, ktoré nie je možné myslieť už ani zo srandy a už vôbec nie z irónie, je neúnosné.

Niektoré opozičné média skĺzli na samé dno a ponúkajú nie odborné dôvodenie, hodné deklarovanej intelektuálnej úrovne svojich čitateľov, ale primitívne sugestívne a absolútne neskrývaným spôsobom deklarujúce sympatie svojim lídrom a antipatie svojim protivníkom, založené na populistických správach, na škandalóznych titulkoch bez obsahu, ako aj na nezmyselných tvrdeniach, ktorých následkom je práve efekt opačný. Podvedome vytvárajú pocit nedôvery nielen voči svojim plátkom, ale i voči stredo-pravým lídrom.

Ako sa hovorí, iniciatívny novinár je horší ako triedny nepriateľ…

 

Prečo budem proti zvyšovaniu platov v zdravotníctve

17.07.2017

Veľmi som sa snažil pochopiť, čo sa udialo na pohotovosti. Pochopil som. Výsledkom je presvedčenie, že budem rázne vystupovať proti plošnému a generálnemu zvyšovaniu platov v zdravotníctve. viac »

Hmotná zodpovednosť úradníkov?

03.01.2017

Ako by ste prijali hmotnú, resp. i trestno-právnu zodpovednosť úradníkov? Nejde ani tak o pochybenia, ale o nečinnosť. Mýliť sa je ľudské. Ale nekonať je nezodpovedné. Uvediem príklad zo viac »

Škoda Matoviča. Cicciolina Nicholsonová to istí.

20.03.2016

A tak som sa tešil. Matovič predsedom najvyššieho zákonodárneho zboru Slovenskej republiky. Áno, vznešene by to znelo. Rozgajdaný chlap bez kravaty, s egom minimálne vo výške 122 miliónov... viac »

Cesta, rekonštrukcia, diaľnica

Koncom júla začnú rekonštruovať cestu medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou

21.07.2017 14:19

Bratislavský samosprávny kraj upozorňuje vodičov, že koncom júla začnú s rekonštrukciou cesty medzi Slovenským Grobom a Čiernou Vodou.

12 Kia 4x

Novým modelom žilinskej automobilky bude Kia Cee'd

21.07.2017 14:00

Podľa informácií denníka Pravda priamo v Južnej Kórei školia slovenských robotníkov, ako vyrábať novú Kiu Cee'd.

rudolf kusý

Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu rodinného parku v Petržalke

21.07.2017 13:11

Starosta a kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Rudolf Kusý žiada zrušiť súťaž kraja na výstavbu a prevádzku rodinného parku pod názvom Family Park.

dialnica D1, krizovatka  Blatne,

Pri Blatnom sa začnú výraznejšie obmedzenia

21.07.2017 13:00

Vodičov na diaľnici D1 pri vznikajúcej križovatke Blatné budú päť dní zdržiavať výraznejšie obmedzenia. Diaľničiari obmedzia premávku z dôvodu jej presmerovania.

clovek

Iba človek. Jeden z milióna. Netvrdí, že má patent na pravdu. Je človek z mäsa a kostí a robí chyby, mýli sa. Pomenuje to čo vidí a čo si myslí. Oslovuje tých, ktorí odmietajú násilie a preferujú konštruktívnu diskusiu. Váži a rešpektuje človeka, bez ohľadu na farbu, výšku, akúkoľvek príslušnosť. Ak niekoho kritizuje, neznamená to, že si ho neváži alebo nemá rád. Napíše, čo momentálne cíti a vôbec netvrdí, že nezmení názor pod ťarchou argumentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 160347x
Priemerná čítanosť článkov: 2813x

Autor blogu

Kategórie